Prosíme při adopci noste roušku, zdržte se co nejkratší dobu. Děkujeme

Viva la Vegevolucion

Festival o rostlinné stravě se zaměřením mimo jiné na sportovní a dětskou výživu
Akce je nejen zaměřena na laickou veřejnost v oblasti rostlinné stravy, ale je i možností pro vegany a vegetariány rozšířit si další znalosti v oblasti výživy. 

Výtěžek po odečtení nákladů bude rozdělen mezi nově vznikající azyl pro zvířata Farmu Naděje a o.s. Šance zvířatům. Organizátorům za tuto podporu velmi děkujeme.

Program:
Kino Varšava: 11870847_450231748516301_4649483048892394548_n

1. Silový a plnokontaktní trénink  
2. Vytrvalostní trénink
3. Vaření s Mikynou
3. Farma Naděje
4. Diskuze se třemi vegan rodinami - dětská rostlinná výživa
5. Making the Connection (krátký dokument o veganství)

na místě veganské občerstvení, 
dětský koutek, 
stánky APE Café, O.S.Šance zvířatům, Food not Bombs Liberec, Obraz-obránci zvířat

After Party v Pivním baru Azyl:
Presento - angažovaný Hip Hop - Bratislava
Same River Twice - Atmosférický hardcore - BrnoPřednášející:
1. Vladimír Futák, trenér Přerovského týmu kyokushin karate. Vladimír je již 20 let veganem a kromě trenérské a zápasnické činnosti v kyokushin karate má za sebou zkušenosti i s dalšími plnokontaktními sporty a kulturistikou. V současné době se věnuje také vytrvalostním běhům, již se zkušeností z ultramaratónu.

2. Pavel Houdek, instruktor reálné sebeobrany, dlouholetý vegan, různorodě zaměřený sportovec a budoucí právník. Provozovatel portálu http://veganka.cz/ a zakladatel Vegan sport clubu

3. Dětská rostlinná výživa
Diskuze rodin s dětmi na rostlinné stravě.

Rodina: Lola, Vašek a jejich děti Aron 5 let, Elvíra 6 měsíců. 

Naše děti se narodily do veganské rodiny a vyrůstají v tom, jak žijeme my. Jestli budou vegan a veganka, až se budou rozhodovat sami za sebe, kdo ví. Ale budou se rozhodovat informovaně a uvědoměle, protože jim nezatajujeme, jakou cestou vzniká jídlo a oblečení a věci, co je obklopují.

Rodina: Iva, Vladimír a jejich děti Filip 6 let a Štěpán 4 roky.

Živočišné výrobky dětem při žádných příležitostech nezakazujeme, jen je informujeme o tom, jak se dané produkty vyrábějí a s čím je jejich produkce spojena.

Rodina: Kristýna, Milan a jejich dcera Nina 3 roky.

Vrhla jsem se do studia zahraniční literatury a výzkumů a začala cítit jistotu v tom, že veganství bude pro naši dceru tou nejlepší cestou, jaká nás jako rodiče napadá. S prvními příkrmy jsem trochu úzkostně dbala, aby s každou lžičkou přijímala i správný poměr bílkovin, vitamínů a minerálů, setkávání s dalšími veganskými rodinami a dobré zdraví dcery mě ale přesvědčilo o tom, že není nutné tolik přehánět.

4. Farma Naděje
Představení projektu, tak trochu jiné farmy z Dobrovítova, jejíž cílem je vytvoření místa pro týraná zvířata zachráněná z nevyhovujících podmínek velkochovů, malochovů či jatek a skrze jejich příběhy měnit vnímání a smýšlení lidí o bytostech, kterým jsme dali nálepku "hospodářská". „Chceme lidem vlastním pozitivním příkladem ukázat, že se dá žít a hlavně prosperovat bez toho, abychom se podíleli na utrpení a zabíjení jiných živých tvorů.“
http://farmanadeje.cz/

5. Zvířecí holocaust?
Amira Friedmann, absolventka Univerzity Bena Gurioana v Izraeli a v současné době studentka veteriny na VFU v Brně. Přednáška bude v angličtině s překladem do češtiny. Tématem bude porovnání holocaustu a současného systému velkochovných farem pro hospodářská a jiná zvířata. Možná, bude toto téma pro některé kontroverzní, ale jako vnučka prarodičů, kteří přežili holocaust a studentka veteriny může porovnávat informace a zkušenosti z první ruky.

Zpět na výpis