Upozornění

Vážení přátelé, kvůli panleukopenii v karanténě jsme nuceni do odvolání stopnout příjem koček. Po doléčení bude karanténa obsazena minimálně 6 týdnů (vyléčené zvíře vylučuje virus i další týdny). Momentálně musíme stopnout příjem koček do karantény po dobu 3 měsíců. AKTUÁLNĚ DO LEDNA 2018! Totéž platí pro kastrace venkovek - ty jsme schopni zařídit pokud si pooperační péči kočky zařídí krmiči sami. Děkujeme za pochopení ve svízelných časech!
Tým šance zvířatům

Materiálně

Krmiva

(nebojte se nás kontaktovat)

Uvítáme kvalitní krmiva pro psy a kočky.

Většina našich svěřenců dostává granule Brit Care či Brit Premium. Proto jestli nám chcete pomoci, ideální je darovat tyto značky. 

Stejný důraz klademe i na konzervy. Po těch nekvalitních mají zvířata průjem. Pokud chcete pomoci, budeme vděční, když budete volit méně, ale kvalitní, než více a nekvalitní. 

Nekrmíme krmivem, které zakoupíte v supermarketech jedná se o značky jako jsou Pedigree,Propesco, Chappi, Whiskas, Felix. Toto krmivo dál darujeme organizacím pracujícími s bezdomovci, kteří mají často psy nebo krmičkám divokých koček.

Tyto krmiva obsahují mnoho soli, barviv, alergenů a nevhodných látek, které zatěžují játra a ledviny. Po levných a nekvalitních granulích a především konzervách mají zvířata zažívací potíže. Asi polovina psů, i koček, kteří se k nám dostanou, mají rozhozené zažívání, často máme několik zvířat zprvu na dietních granulích, probioticích, právě i kvůli dlouhodobému krmení lacinými, barevnými granulemi u bývalého majitele.

Další možností je přispět do mističky v projektu Psí přání. Po naplnění mističky si poté za vybranou částku přímo přes nadaci Pes v Nouzi objednáme potřebné krmivo. www.psiprani.cz

Jakékoli Vámi již nevyužité věci po Vašem mazlíčkovi

Například vodítka, obojky, hračky pro pejsky a kočičky, deky, pelíšky, náhubky, škrabadla, apod. 

Veterinární připravky

Převážně odčervovadla na vnější a vnitřní parazity, kloubní výživa pro staré psy, vitaminové doplňky pro zanedbané psy.

Dále prostředky pro úklid, savé podložky a jiné.

Vhodné prostory pro naši činnost v Liberci

Zatím máme prostory pro kočky v Chrastavě v areálu firmy Reklama 66, která nám poskytla 2 místnosti za symbolický nájem. Máme zde kočičí karanténu a kancelář. Přesto STÁLE HLEDÁME PROSTORY PRO VĚTŠÍ ZÁZEMÍ V LIBERCI, nejlépe na periferii. Ideální by pro nás byl prostor s možností psího výběhu, oddělených místností pro kancelář, karanténu a sklad. Za možnost využívání prostor bychom se rádi odvděčili případnými drobnými opravami, náš rozpočet je zatím omezený, přesto je tu prostor pro domluvu. S případnými nabídkami nám prosíme pište na kontakt@sancezviratum.cz, děkujeme.