Upozornění

Vážení přátelé, kvůli panleukopenii v karanténě jsme nuceni do odvolání stopnout příjem koček. Po doléčení bude karanténa obsazena minimálně 6 týdnů (vyléčené zvíře vylučuje virus i další týdny). Momentálně musíme stopnout příjem koček do karantény po dobu 3 měsíců. AKTUÁLNĚ DO LEDNA 2018! Totéž platí pro kastrace venkovek - ty jsme schopni zařídit pokud si pooperační péči kočky zařídí krmiči sami. Děkujeme za pochopení ve svízelných časech!
Tým šance zvířatům

Tedík

Tedík

Věk: 7 let

  •  * cca 2009
  •  odčervený, odblešený
  •  kastrovaný, očkovaný
  •  negativní na FeLV a FIV

Aktualizace 3.10.2016: Po sérii hospitalizací Tedíka kvůli úporným průjmům, kdy se mu dělala různá vyštření, krevní obraz atd., došli jak veterináři, tak dočaskářky k tomu, že záležitost je psychického rázu. Tedík psychicky nezvládá pobyt v bytě, tesknivě sedí u okna, je apatický a domácí kočky ho spíše obtěžují, než že by mu byla jejich společnost příjemná. Usoudili jsme, že takový život pro něj nemá smysl. Jsme rádi, že jsme ho vyléčili z rozlezlé vyrážky, která ho předtím opravdu trápila. Pro Teddyho hledáme venkovní umístění, kde by ho někdo krmil, případně jednou za čas odčervil. Jistě bude zdatný myšilov, ale hlavně miluje svobodu. Měl by někdo místečko u koní, na statku, u firmy, kde by mohl lovit hlodavce? Pokud se pro Tedíka nenajde umístění, vrátí se do původní lokality s polystyrénovou boudičkou, kde má i krmičky.

Tedík je cca 6-7letý kocour, který bydlel na ulici v libereckém Zeleném Údolí. Krmičky se o něj staraly, takže je docela tlustý, váží přes 5 kg, ale odchytly ho s tím, že je "olezlý" a celkově vypadá, že mu není dobře. Teddy nás překvapil svou přítulností a laxností. Na veterině trpělivě držel, když se mu musela oholit skoro celá hlava a krk kvůli vyrážce a strupům, které mu vedly okolo uší směrem k čumáku. Dostal mast tenazim a ATB. V tlamě má vylámané zuby, jí proto spíš kapsičky, ne granule. Tedík je velice klidný kocour, kterého jen tak něco nevzruší, ani psi. Rozhodujeme se, zda ho nabídnout k umístění nebo ho vypustit do původního domova, možná by však byl rád tichým a klidným společníkem.

Aktualizace 21.6.2016 Teddy je po karanténě již nějakou dobu v dočasné péči, kterou si náležitě užívá. Společnost ostatních koček sice nevyhledává, ale miluje hlazení po hlavičce a zádech. Jako většina koček nemá rád hlazení na břiše a umí to dát najevo. Tedík by rád chodil ven, často kouká z okna a sleduje cvrkot za sklem. I když vypadá jako touštík povaleč a gurmán (chutná mu moc), dokáže se rozvášnit třeba při hře se střapcem.

Kdo by na Teddyho léčbu chtěl přispět, může tak učinit na transparentní sbírkový účet 2000725481/2010 s pozn. 5556, všem dárcům moc děkujeme! :)

Zpět na výpis