Lumpík

Lumpík

  • * nar. 2013
  • očkovananý, je kastrovaný a čipovaný
  • POSTUP ADOPCE ZDE
  • oceníme jakýkoliv příspěvek na Lumpíkovu veterinární péči na čú 2000725481/2010

Lumpíkovi chybí někdo, koho by zase mohl radostně vítat, pronásledovat jeho každý krok a být nejvděčnější za každé pohlazení. Panička mu totiž zemřela. Lumpík není příliš zvyklý na samotu, sice nic neničí, ale má separační úzkost. Sám pláče a počůrá se. Je to trošku nerváček, což je charakteristickým znakem pinčů. Byl prostě zvyklý na svou babču, která pro něj byla celý svět. Rád by předával lásku a energii jiné babičce nebo dědečkovi, kteří by na něj měli čas. Na zabezpečené zahradě přežije samotu bez problému nebo ho případně umístit na chodbu s dlažbou, kde loužička nebude takový problém. V přítomnosti svého člověka je bezproblémový a čistotný! Má doma někdo místečko pro 6,5 kg malé lásky?
Prozatím se všemi kočkami, psy i fenkami snesl bez problému. Nemusí hlučnost a společnost malých dětí, pokud si s ním nechtějí hrát, zprvu je chvíli toleruje, po chvíli dává najevo nelibost a když ho "obtěžují", vyjede. 

Lumpík hodně pil a čůral, přišel obézní - s tím jsme se už poprali. Nadměrné pití a močení jsme přičítali tzv. Cushingovu syndromu, avšak na ten testy vyšly negativně, i cukrovka se zdá být nepravděpodobná. Zdá se, že jde u něj o psychický problém. Potřebuje svoje stálé lidi, kteří ho nebudou překrmovat, chodit s ním na krátké procházky (předtím asi nechodil vůbec, byl tlustý a dlouhá chůze mu i dnes dělá problém). Jinak je to zlatíčko, které se rádo mazlí a na své páníčky se rychle upne. Současná dočasná opatrovnice si jej nemůže dlouho nechat, protože bude muset do měsíce do nové práce. Akutně proto hledáme někoho, kdo se Lumpíka ujme.
 

Zpět na výpis