Úvod » Naše zvířata » Artuš

Artuš

Artuš je moc milý pes, který miluje lidi. Moc rád si čmuchá po celé zahradě a kontroluje kdo co dělá :-) Veškerou kontrolu pozemku i lidí provádí bez nároku na mzdu, pouze za jídlo :)

Artík byl v původní rodině zvyklý na volnost pohybu z domu na zahradu, neměl rád samotu a zavřené dveře (poštěkával, dveře škrábal). V dočasném domově se však od stálé smečky naučil, že se nic neděje a může v klidu odpočívat než se jeho lidi vrátí z práce domů.

Zpočátku námi nebyl doporučován k druhému samci respektive ne člověku bez zkušeností. Po kastraci se ale vše změnilo a v současnosti je po dobu, kdy je dočaskářka v práci, bez problému s dalšími dvěmi nekastrovanými samci a fenou. V původní rodině se se samcem pral. S fenami vycházel naprosto bez problémů. Nyní však už dlouhou dobu vychází skvěle naprosto se všemi, a to včetně nově příchozích pejsků. Chápe, že nemá důvod se prát a že ostatní psi dokážou být skvělí kámoši :-) 

Artík není úplně vhodný do domácnosti s kočkou, nahání je a kočičky jsou z něj vystresované. Věříme však, že se to naučí stejně jako se naučil tolerovat hospodářská zvířata (kozli, berani). 

V původní rodině měl za sebou základní výcvik a hony, ale v dočasném domově zkouší, že povel sedni skutečně slyší poprvé. Za pamlsek si však vždy naprosto náhle vzpomene :-D

Povahově je to opravdu neskutečně veliký mazel. Rozhodně ho můžeme doporučit k dětem, i k těm velmi malým. Hygienu má zmáknutou na 100%, nic v domě neničí a je připravený odejít do nového domova :-) 

 

Zpět na výpis

  • 2017
  • očkovaný, kastrovaný, čipovaný
  • kříženec porcelaine a alpského jezevčíkovitého brakýře
  • POSTUP ADOPCE ZDE
  • adopční dotazníky můžete zasílat rovnou na e-mail naší dočaskářky: Veronika.Krimska@sancezviratum.cz
Postup adopce zde