Prosíme, při adopci noste roušku a zdržte se co nejkratší dobu. Děkujeme
Úvod » Naše zvířata » Artuš

Artuš

Artuš je moc milý pes, který miluje lidi. Je to prostě mamánek, který každému musí stát za zadkem a kontrolovat vše, co děláte. V dočasném domově má pod kontrolou veškeré práce od vaření, přes úklid, až po opravy dveří, přivrtání čehokoliv a kdekoliv. Veškerou kontrolu provádí bez nároku na mzdu, pouze za jídlo :)

Artík byl v původní rodině zvyklý na volnost pohybu z domu na zahradu a určitě by mu to vyhovovalo i v novém domově. Artík neměl rád samotu ani zavřené dveře. Poštěkával, škrábal dveře, ale po chvíli si lehl. V dočasném domově se však od stálé smečky naučil, že se nic neděje a může v klidu odpočívat. 

Artuš nebyl zpočátku doporučován k druhému samci respektive ne člověku bez zkušeností. Po kastraci se ale vše změnilo a v současnosti je po dobu, kdy je dočaskářka v práci, bez problému s dalšími dvěmi nekastrovanými samci a fenou. V původní rodině se se samcem pral. S fenami vycházel naprosto bez problémů. Nyní vychází skvěle se všemi. Chápe, že nemá důvod se prát a že psi dokážou být skvělí kámoši :-) 

Artík není vhodný do domácnosti s kočkou, bohužel je neustále nahání a kočičky jsou z něj vystresované. Věříme ale, že by byl schopný se naučit i toto.

Artik má za sebou základní výcvik a hony, ale v dočasném domově zkouší, že povel sedni skutečně slyší poprvé. Za pamlsek si však vždy naprosto náhle vzpomene :-D

Povahově je to veliký mazel.

 

Zpět na výpis

  • 2017
  • očkovaný, kastrovaný, čipovaný
  • kříženec porcelaine a alpského jezevčíkovitého brakýře
  • POSTUP ADOPCE ZDE
  • adopční dotazníky můžete zasílat rovnou na e-mail naší dočaskářky: Veronika.Krimska@sancezviratum.cz
Postup adopce zde