Prosíme, při adopci noste roušku a zdržte se co nejkratší dobu. Děkujeme
Úvod » Naše zvířata » Našli domov » Kobliha

Kobliha

Aktualizace k 12.7.2016
Kobliha je opět k adopci.
Je to temperamentní štěněcí holka, která je hodně chápavá a učenlivá. Ráda aportuje a nejspokojenější bude v aktivní rodině, kde se věnují turistice nebo psím sportům. Dobře reaguje na člověka. Potřebuje sebejistého, ale citlivého paníčka. Jako každého štěněte je třeba jasné vedení a někoho, kdo ví, jak správně provádět mládě dospíváním.
Má základy čistotnosti a při pravidelném venčení se zvládá vyprazdňovat venku.
Jinak je jako každé štěně téměř nepopsaným listem papíru a jako u většiny štěňat, hlavní díl na její poslušnosti a zvladatelnosti bude mít budoucí páníček či panička.
Vzhledem ke svému temperamentu není vhodná k malým dětem.
Do adopce se opět dostala proto, že její adoptivní rodina absolutně nedokázala pracovat s jejím temperamentem a přecenili svoje schopnosti. V kombinaci s jejich nezkušeností se rohodli ji vrátit a dát ji možnost být u někoho vhodnějšího.

Kobliha se, stejně jako její sestry, nejspíše od své neočkované matky, nakazila parvovirózou. Díky včasnému rozpoznání a profesionální péči s virem zabojovala a porazila ho. Možná právě kvůli zátěži na malé štěněcí tělíčko se z ničeho nic objevil jeden, pravděpodobně epileptický, záchvat. Další se neopakoval, ale bude třeba Koblihu ještě nějakou dobu sledovat. Není jisté, že bude muset brát medikamenty na epilepsii, podle veterináře je možné, že záchvat byl způsoben právě vyčerpáním organismu. Přesto i s touto možností je třeba počítat

Kobliha a epileptický záchvat:
Koblína je mezi černými ségrami jako bílé kačátko. Princezna s bílou hvězdou na čele. Citlivá a vnímavá fenka, které bude nejlíp u sebejistého, ale vnímavého páníčka. Ráda tráví čas se svým člověkem, dobře reaguje na děti. Fenka za sebou má jen pohodovou štěněčí minulost. Užívá si štěněčí hrátky, socializaci a moc jí to jde. Kobliha má základy štěněčí čistotnosti a je zvyklá žít v bytě s přístupem ven na zahradu.
Z počátku je nejistá a hůře zvládá nové situace. To vše se dá samozřejmě správným vedením perfektně zvládnout. Jen ji podpořit sebevědomí.
Kobliha, stejně jako její sestry, se nejspíše od své neočkované matky, nakazila parvovirózou. Díky včasnému rozpoznání a profesionální péči s virem zabojovala a porazila ho. Možná právě kvůli zátéži na malé štěněcí tělíčko se z ničeho nic objevil jeden, pravděpodobně epileptický, záchvat. Zatím se další neopakoval, ale bude třeba Koblihu ještě nějakou dobu sledovat. Není jisté, že bude muset brát medikamenty na epilepsii, podle veterináře je možné, že záchvat byl způsoben právě vyčerpáním organismu. Přesto i s touto možností je třeba počítat.

 

Kobliha byla se svými sourozenci přijata i s maminkou Houskou, protože jsou štěnda moc malá na to, aby byla sama, a pro jejich správný vývoj je třeba, aby nebyla od matky oddělena příliš brzy. Kobližka je ze štěňátek nejustrašenější, opatrná, ale určitě se časem otrká, stejně jako sestřičky. V dospělosti bude velká asi jako mamina houska, to znamená spíš větší vzrůst. V dočasné péči v Praze.

Infromace o adopci + postup adopce naleznete po klinutí zde

Zpět na výpis

  • * 28.3.2016
  • Matka pravděpodobně kříženka Bernského honiče, otec neznámý
  • Do aktivní rodiny
  • Temperamentní, ráda aportuje
  • Vhodná k dalšímu psu
  • V dospělosti pravděpodobně střední větší velikost
  • Citlivá
  • Není vhodná k malým dětem (kvůli své akčnosti)
  • Očkovaná a čipovaná
  • Podmínkou adopce je kastrace feny v dospělosti