Prosíme, při adopci noste roušku a zdržte se co nejkratší dobu. Děkujeme
Úvod » Naše zvířata » Našli domov » Luke

Luke

 

12.9.2016
Luke se bohužel musí vrátit z adopce. Měl domluveno, že s paničkou bude chodit do práce a bude s ní trávit většinu času. Bohužel, když poprvé do zaměstnání přišel, vystartoval na šestiletou dceru zaměstnavatele. Ten zakázal, aby si kdokoliv psa do práce bral. Luke byl na vodítku a nedošlo k napadení, přesto došlo k těmto opatřením a proto se slečna rozhodla Luka vrátit, protože mu najednou nemůže poskytnout odpovídající podmínky a čas.
Luke je kontaktní a učenlivý pejsek. veselý a hravý. Je příjemně temperamentní a rozhodně to nebude gaučový povaleč. Spokojený bude ve středně aktivní domácnosti. Jako každé štěně potřebuje laskavou a důslednou výchovu a výcvik. V dospělosti bude mít pravděpodobně do 15kg.

2.9. Dnes byl Luke i sestry na kontrole. Klinicky je v pořádku, jen má ještě problémy se zažíváním. Proto pokračujeme v podávání probiotik a bylinek na podporu imunity a také se ještě musela prodloužit ATB. Prošlapy na nohou se mu už spravily. Krásně rostě a pomalu ale jistě nabírá. Má již necelých 10kg. Před 10 dny měl o 2kg méně. Jinak je Luke zdravě seběvědomý pes. Jak se říká, prostě osobnost, kterou si musíte získat, má svoje charisma. Dobře reaguje na člověka. Řádí se ségrami na zahradě a je moc spokojený. Také brzy půjde do nového domova.

25.8.2016

Lukovi se daří dobře, jen pomaleji nabírá na váze. Je to mlsoun, tak musíme vymýšlet různe speciality, které bude jíst. Rád aportuje a je zdravě sebevědomý. Má základy čistotnosti v bytě. Jinak zatím nic moc neumí, jen si užívá se sestřičkami pohodu na zahrádce. Dobře reaguje na člověka, ale není tolik kontaktní jako jeho sestřicky. Prostě si ho musíte získat. Více o jeho povaze budeme vědět, až nabere síly a projeví svůj temperament. Více informací naleznete v popisku jeho alba.
Do adopce půjde očkovaný, odčervený a načipovaný.

19.8.2016

Padme a Luke mohli být propuštěni do domácí péče, kde si konečně začínají užívat štěněcího řádění ale hlavně rekonvalescence. Držte jim palce, ať je vše bez komplikací.

Aktualizace 18.8. 18.8.: Lukův stav se stabilizoval, má pevné výkaly, nezvrací a zítra bude moci být propuštěn do dočasné péče :) Bude nadále docházet na veterinu na injekce canglobu. Děkujeme všem, kdo podporují jeho veterinární výdaje. Věříme, že Luke s pomocí léků zabojuje a bude si brzy užívat správného štěněčího života :)

Veliké dilema jsme řešili v posledních dvou dnech, když jsme se dozvěděli o štěňatech s parvovirozou. Neměli jsme pro ně umístění v depozitech, ani na našich smluvních veterinách. Nakonec jsme se rozhodli pro možnost hospitlizace na jiné klinice a po stabilizaci stavu přesunu do malého depozita, kde je minimalizované riziko nákazy.

Luke je jedno ze štěňat bojujících s parvovirozou. Jeho stav je nejvážnější, na veterinu byl přijat s krvavým průjmem. Je hospitalizovaný od 8.8.2016. Věříme, že Luke s pomocí léků zabojuje a bude si brzy užívat správného štěněčího života :)


Hospitalizace a léčba Luka i jeho sourozenců bude finančně velice náročná, budeme tedy vděčný za jakýkoliv příspěvek na tranparentní účet 2000725481/2010 s VS 998, všem případným dárcům velice děkujeme.

Viz: www.sancezviratum.cz/jak-muzete-pomoci/financne

Zpět na výpis

  • * cca 10.4.2016
  • v léčbě - parvoviroza