Prosíme, při adopci noste roušku a zdržte se co nejkratší dobu. Děkujeme
Úvod » Naše zvířata » Našli domov » Máňa s FIV

Máňa s FIV

Máňa je mazlivá, přítulná tříbarevka. Spolu s dalšími zvířaty byla odebrána úřady, protože majitelé péči o ně nezvládali. Smutná chvíle přišla, když jsme zjistili, že Máňušce vyšel pozitivně test na FIV.

FIV neboli syndrom získané ztráty imunity způsobuje virus proti kterému neexistuje vakcína a je neléčitelný. Máňa je momentálně klinicky zdravá, avšak je nositelkou viru. Tím je bohužel nebezpečná pro ostatní kočky a je nutné, aby od nich byla izolovaná. Virus není přenosný na člověka, ani na jiná zvířata. Kočky se mezi sebou nakazí pářením nebo např. kousnutím při rvačce.

Více o onemocnění naleznete v tomto článku: http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node%2F146

Stejný výsledek vyšel kočičce Jessie, která byla odebrána spolu s Máňou. Oba testy vyšly slabě, budou tedy po několika týnech opakovány, případně se nechají udělat laboratorní test PCR.

Co dál? Útulky se k této problematice staví různě. Městské útulky většinou kočky pozitivní na FIV, FIP nebo FeLV utrácejí (pokud dělají testy). Stejně, jako jiné spolky jsme se rozhodli oběma holkám dát šanci. Zatím jsou v karanténě, obeslali jsme s prosbou útulky, které mají místnost s FIV pozitivními kočkami, zatím se pokusíme je umístit do dočasné péče bez koček a hledat jim domovy.

Neděláme si iluze, že to bude snadné, na druhou stranu nezatracujeme možnost, že by se našel někdo, kdo by nechal Máňušku nebo obě holky dožít v bytě, bez jiných koček.

Máňuša byla nakonec kastrovaná, protože obě se sestrou trpěly opakovaným se mrouskáním, rekonvalescenci obě dvě zvládly na jedničku, taktéž očkování. Máňa je velice mazlivá, miluje otírání se o mužské vousy a lebedění za oknem. I přestože je jí kus (skoro 5 kg), menší kočky jí odeženou od misky, ale jinak s nimi vychází bez problémů. Je také zvyklá na psy, jejichž teplo si užívá v pelíšku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět na výpis

  • * cca 2014
  • odčervená
  • FIV pozitivní, FeLV negativní
  • očkovaná
  • kastrovaná
  • postup adopce zde


Kdo by chtěl na Máňušku a Jessie přispět, může tak učinit na čú 2000725481/2010. Všem dárcům moc děkujeme!