Prosíme při adopci noste roušku, zdržte se co nejkratší dobu. Děkujeme

Liduška

Liduška

* cca 2007

- masivní záněty na mléčné liště, nutná kompletní masektomie

AKTUÁLNĚ: 26.5.2017 Dnešek přináší tu nejbolavější zprávu :( Liduška po dlouhé diskuzi byla uspána. Plicní výpotek se tvořil velice rychle, musel být odebírán každý den. Lidunka přestala jíst a umělé prodlužování života by pro ni bylo trápení. Se zlomeným srdcem jsme ji s veterináři přichystali matraci ven na sluníčko, kde se tak ráda opalovala a nechali jsme ji ještě užívat sluneční paprsky, které si užívala. Lidunko, už Tě nic nebolí, byla jsi paní Pejsková s velkým P, statečná bojovnice, vděčná holčička, anděl. Odpočívej v pokoji. <3

----------------- 25.5.2017 Liduška je stále na pozorování, jak rychle se plní prostor mezi plícemi výpotkem. Momentálně vypadá klinicky dobře, ale víme, že se výpotek tvoří relativně rychle, teď je to o rozhodnutí veterinářů, zda ji propustí na posledních pár dní "domů" do našeho depozitu v Mnichově Hradišti, kde má svoji náhradní rodinu, aby si užila teplo a lásku domova alespoň pár dní... Nebo jestli veterináři rozhodnou o tom, že se výpotek tvoří příliš rychle, nemá smysl jezdit na odsávání a Lidunce bude lépe, když se uspí :( To je sice věc, která nám rve srdce, ale nechceme ji zbytečně trápit. Dojímá nás tím, jaká je to bojovnice, klidná, vděčná za péči a pozornost.

----------------- 24.5.2017 byla Liduška již v lepším stavu, nakonec bylo nutno odsát půl litru tekutiny výpotku z plic. Prognoza je však velice smutná. Liduška má před sebou zřejmě jen týdny života, dožije tedy u nás v depozitu. Případně, kdyby se stal zázrak a někdo by si ji chtěl vzít na dožití, byli bychom rádi. Je to nenáročná, hodná fenečka.

-------------- Dnes, 23.5.2017 se Lidušce velice přitížilo, špatně se jí dýchalo, chroptěla. Přičítali jsme to změně tlaku, vedru. Jeli jsme na veterinu, kde byla zjištěn výpotek na plicích a muselo být odebráno 2 dcl tekutiny. Lidušce se ulevilo, mohla se nadechnout, přesto zůstala v hospitalizaci. Rtg ukázal nález, zítra se dozvíme, zda se jedná o nádor. Rtg se sice již dělal, je však možné bujení, doufáme v co nejlepší výsledek a doufáme, že Liduška bude mít ještě šanci na důstojné dožití :(

-------------- Lidunka zvládla velice náročný zákrok, kvůli kterým byla na sále dlouhé hodiny. Bude na klinice hospitalizovaná minimálně další tři dny na atb a morfinu. Máme velikou radost, že to Lidunka zvládla a děkujeme všem za její podporu!

------------- Liduška je 7letá labradorka, která k nám přišla v kritickém stavu. Fenečka má v důsledku dlouhotrvajícího zánětu oboustranně extrémně zvětšenou mléčnou žlázu. Podrobnější vyšetření hrudníku a břicha naštěstí neukázalo žádné další nálezy v souvislosti se změněnou mléčnou žlázou a zatím to tedy vypadá, že plánovaná operace : totální mastektomie – tj odstranění celé zánětlivé žlázy – spojené s odstraněním dělohy a vaječníků, by Lidušce mělo přinést velkou úlevu. Mírnou komplikací stavu je bohužel fakt, že vyšetření krve u Lidušky odhalilo chronické selhání ledvin v počátečním stadiu, hraniční chudokrevnost a rentgenologické změny v rozsahu celé hrudní i bederní páteře, které ale na výsledek zákroku nemají žádný vliv. Proto bude muset být po zákroku minimálně tři dny hospitalizovaná, abychom ledviny náročným zákrokem příliš nepřetížili – během hospitalizaci podstoupí infuzní léčbu spojenou s ochrannou léčbou ledvin,bude monitorován stav jizev po rozsáhlém zákroku a do úvahy přichází i transfuze krve. Vzorek z mléčné žlázy bude odeslán k histologickému vyšetření. Lidušku čeká velmi náročná rekonvalescence, ale vzhledem k tomu, že se jeví jako velká bojovnice a laskavá psí duše věříme, že šanci, kterou dostane,využije. Děkujeme všem, kdo Lidušce drží palce, a podporují ji. Budeme vděčni za jakýkoliv příspěvek na čú 2000725481/2010, moc za Lidušku děkujeme!

Zpět na výpis