Prosíme, při adopci noste roušku a zdržte se co nejkratší dobu. Děkujeme
Úvod » Naše zvířata » Psi k adopci » Agi VIRTUÁLNÍ ADOPCE

Agi VIRTUÁLNÍ ADOPCE

Aguška je maminka 9 štěňátek, které jsme společně s ní o víkendu převzali do péče.

Majitelé se jí původně vzdát nechtěli, ale společně jsme došli k tomu, že nemají finance na to, aby jí zabezpečili řádnou zdravotní péči a opravdu kvalitní krmivo.

Aguška má již po seškrabu, který byl bez nálezu. Ztráta srsti tedy bude zřejmě z důvodu VELMI špatného výživového stavu.

Z krevních výsledků vyšla jako zázrakem pouze anémie. Játra, ledviny, vápník atd jsou v pořádku, což znamená, že nebyl poškozen žádný orgán.

Agi je velmi milá fenka, naprosto nekonfliktní. Nevšímá si ani maličké čivavy nebo koček (edit 29.4.2021: kočky začíná nahánět, učíme jí, že to nesmí dělat). Problémem je však jídlo. Budoucí majitelé budou muset vše schovávat, Agi má neustálý pocit hladu a nemyslíme si, že tento pocit ze dne na den vytěsní, ačkoliv je u nás v dočasném domově krmena pětkrát denně. Přesto se snaží přijít na to, kde je nějaké jídlo a jak se k němu dostat. Z pamlsků dostává prozatím pouze jeden, dva psí piškoty denně a je třeba jí je dávat "jako koňovi". Tedy v případě, že máte docela rádi své prsty.

Agi se moc nelíbí samota. Byli bychom tedy rádi, kdyby mohla být někde, kde s ní budou moci lidi trávit svůj čas. Jakmile je osamotě, mívá tendence kousat a škrábat dveře, což je samozřejmě nepříjemné. Někdy si lehne a je klid, jindy lítají třísky... Pravděpodobně nebyla na samotu zvyklá, ale s laskavým přístupem se to určitě naučí. Řešením je nechat ji více prostoru k procházení (několik místností) zabezpečených tak, aby nespolkla něco, co spolknout nemá.

 

Zpět na výpis

  • nar. cca 2009-2011
  • po štěňatech, kastrovaná
  • pravděpodobně kříženka boxera a cane corso, 10 - 13 let
  • pouze virtuální adopce: protože jsme u Agušky objevili nádory na mléčné liště, vzhledem k jejímu věku, k nezájmu o její adopci, jsme se rozhodli, že dožije v dočasné péči, kde si zvykla. Agi je však možné podpořit dobrůtkami nebo krmivem. Děkujeme! 
Postup adopce zde