Kastrační program pro kočky

V roce 2015 jsme oficiálně spustili kastrační program pro kočky z venkovních lokalit v nouzi. V roce 2016 také spouštíme kastrační program pro psi v nouzi.

Děkujeme proto za jakýkoliv příspěvek na kastrace a ostatní ošetření těchto koček a psů na veterinární péči na sbírkový, transparentní účet: 2000725481/2010 s poznámkou "KASTRAČNÍ PROGRAM" odkaz zde 

 

Chcete pomoci s kastracemi toulavých koček v místě bydliště, firemního areálu, kravína, jízdárny atd., ale nevíte, jak na to nebo na to nemáte peníze? 

Divoké kočky je třeba chytat do odchytové klece, tzv. sklopce. Kočky, které jsou socializované, nechají se sebou manipulovat, k nám můžete přivézt v přepravce. Ideální je se nám ozvat s časovým předstihem mailem (kontakt@sancezviratum.cz) nebo zavolat (604043922). Po domluvě je možné nám kočky přivézt do karantény v Chrastavě (Barrandov 256). Kastrujeme v Liberci většinou na veterinách Family Vet a Veterina Oblačná, kde máme sponzorovanou cenu 700,-. Pokud v místě svého bydliště máte veterináře, který by kočky kastroval za tuto cenu, platbu by přijal bezhotovostně (nutné kvůli transparentnímu účtu) oproti faktuře, sem s ním :) Kastrujeme v lokalitách okolo Liberce, Frýdlant, Hrádek, Mladá Boleslav, Jablonné atd. Program je určen pro bezprizorní kočky nebo majitele koček, kteří jsou prokazatelně v tísni. Prosíme nezaměňovat program s nabídkou kastrací zdarma pro kohokoliv.

Proč se kastrované kočky vypouští do původních lokalit? 

Spoustě lidem je líto koček, které vypouštíme zpět, avšak je obrovský rozdíl mezi kočkou, která zažije socializaci v prvních týdnech života, a mezi tou neochočenou. Divoké kočky jsou již neochočitelné, jsou to zvířata, která by v zajetí trpěla. I u koček, které se nechají pohladit a manipulovat se sebou, avšak jsou zvyklé žít roky na ulici, jsme zaznamenali, že dočasnou péči špatně snášejí. Uvědomme si také, že takových koček může být ve městě i stovky, zatímco my jsme soukromá organizace s omezenou kapacitou... Kastrace je humánním řešením utrpení přemnožených koček v ulicích i v útulcích. Také snižuje riziko přenosu nemocí, které se předávají pářením. Kastrované kočky si hlídají svou lokalitu a počet zvířat se nerozšiřuje. 

Kde jsme pomohli?

Rok 2017

Letos kastrujeme opět v lokalitách okolo Liberce a Mladé Boleslavi. Přehled vykastrovaných koček, které se vrátily do původní lokality naleznete zde.

O kastračním programu si můžete poslechnout krátkou reportáž na Český Rozhlas Sever - po kliknutí zde

Rok 2016

V roce 2016 pomáháme nadále. Kastrujeme v Liberci, okolních městečkách a vesnicích (Frýdlant, Hrádek, Mladá Boleslav, Český Dub, Rychnov...) Celkem bylo za rok 2016 vykastrováno a vypuštěno zpět 23 koček. 

Rok 2015

Na přelomu listopadu a prosince jsme přijali 4 tříbarevné kočky, které rodily koťata v Harcově. Tam se o ně stará krmič, dostává od nás pro kočky krmivo a dostal polystyrénovou boudičku. 

5.10.2015 jsme přijali 2 dospělé kočky, 2 odrostlá koťata (kočky) a jedno, malé asi měsíční kotě (kočička). Přivezli je pracovníci střediska Diecézní charity Jiřetín pod Jedlovou - Domov svaté Máří Magdalény, kteří také zařídili následné umístění vykastrovaných koček. Koťata u nás zůstávají na následné umístění do nových domovů. 

V září jsme postupně přijali koťata od důchodce, kterému se kočky přemnožily (Simba, Merlin, Bagheera, Charlie a další). Přímo u pána kastrace koček zařídily dobrovolnice. Koťata u nás podstupovala ATB léčbu. 

Další vykastrované čičiny: Mína a Xénie, kterým hledá domov paní Břízová.  Další vykastrovanou byla kočka, matka několika koťat, které krmí paní Janečková v Ostašově. Další kastrace jsou v plánu u koček z Mladé Boleslavi.

Další 4 kočeny, zasloužilé matky po kastraci. Jedná se o divoké kočky, o které se stará pán, kterému jsme začali pomáhat. Jedna byla již vrácena do původní lokality, další budou vráceny, jak to bude možné. Jejich příbuzné již obývají polystyrénovou boudičku. 

Dále pomáháme krmit v lokalitách v centru a okolí centra Liberce. Zde také budeme kastrovat.

Děkujeme Městu Liberec, který náš kastrační program podpořit v dotačním programu EKOFOND pro rok 2016 částkou 25 000,-Kč.

Děkujeme za dar Nadaci na ochranu zvířat. Nadace nás podpořila darem 5 000,-Kč. Peníze budou využité na vet. ošetření a kastrace. Děkujeme 

logo

Děkujeme Nadační Fondu Tesco na příspěvěk 50 000,- Kč na vybudování karantény a kancaláře. 

11083832_800956483273658_4106772487592362222_n

------------------------------------

Tato sbírka probíhá v rámci finanční sbírky schválené Libereckým krajem podle zák. č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách a o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů.

Fotografie naší karantény: