Kdo jsme, kontakty

Šance zvířatům, zapsaný spolek, byl v Liberci založen lidmi, kterým není lhostejný osud týraných nebo odložených a nechtěných zvířat v útulcích. Po zkušenostech s činností v jiných občanských sdruženích bylo jasné, že je třeba utvořit organizaci lidí se stejnou vizí na menším území. Na Liberecku, potažmo v severních Čechách nebylo podobné aktivní sdružení, a tak jsme se do toho pustili s nadšením přímo v místě našeho bydliště. Fungujeme na bázi dočasných domácích depozit. Zde je psům, kočkám, i jiným společenským zvířatům poskytována domácí individuální péče, žijí v domovech našich členů a dobrovolníků, pro které se vžil termín „dočaskáři“. Systém dočasných péčí nám vyhovuje z důvodu maximální individualizace přístupu ke zvířeti. Psi nebo kočky, pokud jsou odebírání z rodiny, nejsou stresováni prostředím útulku, ale najde se jim vhodná domácí péče. Tento postup je citlivý především v případech týraných či zanedbávaných zvířat z množíren, která jsou nesocializovaná a potřebují trpělivý, laskavý přístup. Mají především možnost zvyknout si na chod domácnosti, ruch města atd. Do adopce tedy zvířata od nás odcházejí plně socializovaná a s hygienickými návyky. 

V posledních letech se však nápor zvířat v nouzi, především koček, na nás zvyšuje. Rozhodli jsme se proto pro rozšíření našeho působení také do podoby azylu pro kočky mimo domovy našich členů. Dočasné péče pro kočky jednoduše nestačí. Ke karanténě, skladu a kanceláři v Chrastavě tak přibyla místnost, tzv. "kočkonárium". Zde si můžete domluvit návštěvu po e-mailu nebo tel., prosíme však alespoň den předem, většinou jsme v Chrastavě přítomni v dopoledních hodinách (barrandov 256, Chrastava). Psi jsou stále v dočasných péčích a velmi záslužné je rodinné depozitum v Mnichově Hradišti. 

Veterinární registrační číslo: CZ 51C02506

Naše aktivity:

* dočasné péče a adopce (ne hlídání!),

* kastrační program: kastrace koček z ulice, kastrace psů žijícími se soc. vyloučenými majiteli - spolupráce s Mostem k naději - více info zde http://www.sancezviratum.cz/o-nas/kastracni-program-liberecko,

* spolupráce s orgány sociální péče, odběr zvířat od majitelů v těžkých životních situacích (ne hlídání!),

* osvěta veřejnosti, aktivismus – web Stop množitelům, aktivismus ohledně komerčního i nekomerčního množení společenských zvířat,

* přednášky pro veřejnost, školy,

* veřejné akce – benefiční večery, koncerty, rauty atd.

 S ČÍM VÁM NEMŮŽEME POMOCI: nejsme hotel pro psy a kočky = !NEPOSKYTUJEME HLÍDÁNÍ!, nemůžeme platit Vašim zvířatům veterinární péči, nemůžeme Vám sponzorovat vlastnění zvířete, pokud potřebujete pomoc kastračního programu, napište v jaké tíživé situaci se nacházíte (Tyto prosby se často opakují, jsou také pokusy zneužít kastrační program. Pomůžeme rádi, ale s vědomím, že pomoc vážně potřebujete.) 

Mapa kde pomáháme venkovním kočkám najdete zde

Máte chuť také pomáhat zvířatům, stát se členem naší sítě „dočaskářů“ nebo jinak přiložit ruku k dílu? Nebojte se nám napsat na kontaktní e-mail kontakt@sancezviratum.cz. Poskytovatelům dočasné péče vybíráme svěřence dle jejich možností. Hradíme krmivo a veterinární výlohy.

Dokumenty

Zakládáme si na trasparentnosti, a to nejen sbírkových účtů, ale také našich zakládajících listin, ročního hospodaření nebo evidence zvířat. Tyto dokumenty naleznete níže.

 

Nejsme klasický útulek, návštěvy jsou možné pouze po předchozí domluvě (min. den předem). Pokud máte zájem o návštěvu našeho svěřence, pište na kontakt@sancezviratum.cz.  Veškeré otázky rádi zodpovíme na uvedeném e-mailu. Děkujeme za pochopení.

Důležité upozornění: Provozní hodiny pro kontaktování na telefonu

jsou V PONDĚLÍ AŽ PÁTEK 16:00-18:0.

V PŘÍPADĚ TÝRÁNÍ ZVÍŘETE NEBO AKUTNÍ ZÁLEŽITOSTI POŠLETE SMS (BUDEME VÁS CO NEJRYCHLEJI KONTAKTOVAT.)

Děkujeme za pochopení. Nemáme možnost přijímat telefonáty 24 hodin denně! Uvedené hodiny neznamenají Váš nárok na to, že se Vám budeme věnovat. I během 16-18 můžeme být ještě v práci nebo na veterině. Tato doba je však nejvhodnější, na nepřijaté hovory reagujeme. Snažíme se dělat maximu, avšak práci vykonáváme ve volném čase!

ZÁJEMCE O ADOPCI PROSÍME O STAŽENÍ DOTAZNÍKU V SEKCI DOKUMENTY A ZASLÁNÍ NA E-MAIL KONTAKT@SANCEZVIRATUM.CZ

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

Veterinární registrační číslo: CZ 51C02506

Členové

Aneta Jindrová

Vrchní kočkařka - potřebujete pomoci, poradit s kočičí tématikou? Příjem i adopce koček řeší právě Aneta, taktéž návštěvu v depozitu v Chrastavě.

Aneta se kočkám věnuje velice obětavě, a to i při péči o dvě děti, aktivně se vzdělává v problematice kočičích nemocí. 

606 076 414 - Pokud se nedovoláte, prosíme o sms.

 

Petra Prokopová

Depozitum Mnichovo Hradiště - pokud u nějakého psa v albu vidíte, že je v tomto depozitu, kontaktujte Petru.

Petra miluje zvířata, do svého depozita bere často starší fenky, které potřebují intenzivní péči nebo jsou po operaci. V nezřídka náročné činnosti jí pomáhají její dvě dcery Lenka a Bára.

petra.prokopova@sancezviratum.cz

Telefon: 606 688 025 - Pokud se nedovoláte, prosíme o sms.

 

Bc. Adéla Chlupáčová

- administrativa spolku, personalistika, komunikace s majiteli našich zvířat

Adélka dlouhá léta dobrovolničila pro odchytové zařízení pro psy v Turnově. Zvířaty žije, má dvě fenky a v současné době je na mateřské dovolené. Na požádání také vystaví potvrzení o předání daru.

adela.spinova@sancezviratum.cz

Telefon: 723 611 255

 

Mgr. Františka Zverková 

 Předsedkyně spolku, která však své povinnosti musela omezit kvůli rodinné a pracovní vytíženosti. Vždy se zajímala o práci se zvířaty a jejich práva. Po dobrovolničení v útulcích spoluzaložila Šanci zvířatům. Absolovala kurz pro pracovníky útulkůna VFU Brno, přednáší o etickém vztahu ke zvířatům a množírnách. Momentálně kvůli pracovnímu vytížení řeší jen eshop, PR, stánek na akcích, případně má u sebe psa nebo kočku v dočasné péči.

   frantiska.zverkova@sancezviratum.cz

   Telefon: 608 043 922 - Prosíme volat jen ohledně PR, sbírkovým kasičkám, eshopu nebo stánku Šance zvířatům na Vaší akci.

 

PhDr. Jan Vácha

Honza stojí hlavně za těžkou prací, když je potřeba stěhovat kotec, půl tuny kočolitu, víte, kdo ho poveze. Také absolvoval kurz pro pracovníky útulků na VFU Brno a vozí zvířata na veterinu.

jan.vacha@sancezviratum.cz

 

 


Kontaktujte nás

Jméno:
Telefon:
E-mail: