Upozornění

Vážení přátelé, kvůli panleukopenii v karanténě jsme nuceni do odvolání stopnout příjem koček. Po doléčení bude karanténa obsazena minimálně 6 týdnů (vyléčené zvíře vylučuje virus i další týdny). Momentálně musíme stopnout příjem koček do karantény po dobu 3 měsíců. AKTUÁLNĚ DO LEDNA 2018! Totéž platí pro kastrace venkovek - ty jsme schopni zařídit pokud si pooperační péči kočky zařídí krmiči sami. Děkujeme za pochopení ve svízelných časech!
Tým šance zvířatům

Dočasnou péčí

Co to vlastně dočasná péče je?

Dočasná péče spočívá v poskytnutí střechy nad hlavou, trpělivosti a laskavosti určitému zvířeti, které potřebuje pomoci. Většinou bývá časově neomezena, respektive končí dnem, kdy zvíře odchází do adopce. V ojedinělých případech se pes nebo kočka stěhují do jiné dočasné péče nebo depozita. Veškeré finanční náklady jako je veterinární péče a krmivo hradíme, je však potřeba navštěvovat naše smluvní veteriny (Family Vet, Veterina Oblačná).

Nelze přesně říct, jak dlouho dočasná péče trvá, protože každé zvíře najde ty své pravé lidi v různě dlouhé době. Např. štěně nebo jezevčík se udá rychleji, než starší zvířátko.

Různá zvířata umisťujeme k různým „dočaskářům“. Je důležité, aby si navzájem sedli, pes, který nesnese kočky nemůže být umístěn někam, kde kočka je nebo hárající fena nemůže jít k nekastrovaným psům, atp.

Velice si vážíme lidí, kteří zvířatům poskytují dočasnou péči v domácím prostředí. Právě tak fungujeme. S našimi dobrovolníky podepisujeme smlouvy o dočasné péči, ve které se zavazujeme určitému zvířeti hledat domov a financovat jeho pobyt v dočasné péči a „dočaskář“ slíbí o zvíře pečovat, informovat nás o jeho stavu. Důležité jsou fotografie nebo video, které pomáhají konkrétnímu zvířeti najít domov. Používáme je v inzerci, na webu a Facebookových stránkách.

Pokud si myslíte, že byste byli vhodní dočasní opatrovatelé, prosíme o vyplnění  formuláře v sekci dokomenty a zaslání na email kontakt@sancezviratum.cz

Všem, kdo mají zájem pomáhat moc děkujeme!

           16100_503946806339107_1274651237_n 540919_486793784721076_673108260_n 923433_513210398746081_855479804_n 19084_895479757185808_5198934719385721946_n IMG_3870

Manuál pro dočaskáře

  • Smlouva o dočasné péči: Dočaskář vždy dostane ke zvířeti a jeho věcem smlouvu ohledně péče. Vždy, když je potřeba krmivo nebo léky, budou buď poskytnuty nebo je může dočaskář koupit a budou mu proplaceny platbou na účet (k tomu je potřeba daňový doklad).

  • Komunikace s námi: Ohledně organizačních a veterinárních úkonů se ozývají dočaskáři vybrané osobě, posílají fotky s informacemi o tom, jak si zvíře v jejich péči vede, což je v hledání nového domova pro zvíře to nejdůležitější. Fotky by měly být reprezentativní, pokud to půjde, abychom je mohli použít do inzerátů, na web a na FB profil.

  • Komunikace se zájemci o zvíře: Zájemci budou rádi, když jim povíte o psovi co nejvíc, ale prosíme dokud zájemce nesouhlasí s podmínkami adopce, neslibovat rezervaci a především nevydávat zvířata bez smlouvy (ani bez předchozí domluvy nepůjčovat domů apod.). Je možné domluvit se se zájemci na pobytu zvířete na zkoušku, ale zase po předchozí dohodě s námi. Smlouvu s novými majiteli podepisuje vždy někdo z o.s.

  • Informace k adopci: Pokud by někdo o zvíře u Vás projevil zájem: adopční poplatek je 500,-, pokud je zvíře v léčení nebo ještě není očkované a kastrované, je zatím možná rezervace. V tom případě prosíme závazně zaplatit adopční poplatek. (Kvůli případům, kdy se zvíře rezervovalo, odmítali se jiní zájemci, a nakonec původní zájemce odmítl.), u nekastrovaných zvířat je podmínkou adopce kastrace,

  • Odčervení, očkování: Přijatý pes se nejprve odčerví, teprve poté týden, až deset dní následuje očkování. Odčervení se opakuje po 14 dnech. U štěňat ideálně 5x (kolikrát se nestihne u nás, tolikrát mají odčervit noví majitelé).

  • Očkování: Přijatého psa očkujeme s rozestupem od odčervení. Trojkombinace nebo pětikombinace se musí po 3 týdnech přeočkovat, takže při prvním očkováním dostanete termín na druhé. Vzteklina se očkuje 14 dní od minulého přeočkování (tří nebo pětikombinace). Štěňata se na vzteklinu očkují od stáří 3 měsíců. Po každém očkování potřebuje pes klidový režim, ale na většině z nich zátěž není znát.

  • Kastrace: Zvířata, která se mohou kastrovat, dostanou termín zákroku. Veškeré instrukce dostanete od veterináře. Pes nebo kočka by neměli 12 hodin před zákrokem žrát, pít můžou. Po zákroku je vhodné na psa dohlížet, nenechat ho napít se (kvůli necitlivému polykacímu reflexu), uložit ho na teplém místě, případně přikrýt, hlídat kvůli případnému zvracení. Během rekonvalescence jsou nasazeny léky proti bolesti, pooperační košilka a límec pro případy, kdy je pes sám.