Úvod » O nás » Informace k adopci/přijetí zvířat do péče

Informace k adopci/přijetí zvířat do péče

Podmínky a postup adopce zvířat u nás: 

Chci si adoptovat zvíře. A co dál?

1) ŘEKNĚTE NÁM NĚCO O SOBĚ... Všem zájemcům rádi sdělíme informace o konkrétním zvířeti. Pokud o nějaké projevíte zájem, nejprve si stáhněte adopční dotazník k vyplněnía adopční smlouvu k náhledu (oba dokumeny dole). Dotazník nám slouží k tomu, abychom určili, zda je pes nebo kočka vhodný pro Vás a naopak zda Vy pro něj. Oba dokumenty jsou ke stažení zde pod tímto textem. Prosíme o strpení, než Vám na e-mail odpovíme. Chodíme do práce, proto se k dotazníku můžeme dostat i druhý den.

Adopční smlouva je právní dokument stvrzující vlastnický převod zvířete, ale také zajišťující určité životní podmínky zvířete, proto je důležitá a je neodmyslitelnou podmínkou adopce. Je podepisována se členem našeho občanského sdružení.

2) NÁVŠTĚVA: Dočaskářům posíláme vyplněné dotazníky s kontakty na zájemce, takže si můžete domluvit návštěvu zvířete, které Vás zajímá. Návštěva se však nerovná závazné rezervaci. Na toto prosíme brát zřetel. Dokud nemáte zvířátko rezervované, automaticky je v nabídce i pro jiné zájemce. V pro nás náročných obdobích, jako jsou Vánoce nebo léto, kdy je spousta koťat a štěňat, o než je veliký zájem, hraje hlavní roli rychlost Vašeho jednání. Takže, pokud se Vám nějaké zvířátko líbí, neváhejte s návštěvou a případnou rezervací. 

3) ADOPČNÍ POPLATEK: U psů se jedná o 3 000,- Kč a u koček 600,- Kč. Ten z části hradí náklady na veterinární péči a pobyt zvířete u nás. Do adopce zvířata odcházejí zdravá, odčervená, očkovaná, čipovaná a kastrovaná (kromě mláďat). Kočky jsou také testované na smrtelné kočičí nemoci. Tyto náklady by tak nový majitel stejně musel vynaložit, a zvíře od nás je již v tomto ohledu „hotové“. Do adopce odchází zvíře se svým očkovacím průkazem.

4) REZERVACE: K okamžité adopci jsou zvířata, která prošla procesem odčervení, očkování, a kastrace. Pokud zvíře je ještě v léčení nebo není ještě naočkované atd., je možné si jej rezervovat, pokud o něj máte zájem. Aby byla rezervace závazná, je třeba zaslat na náš účet po domluvě s námi adopční/rezervační poplatek. Bohužel naše zkušenosti jsou takové, že ti, kteří si zvíře zarezervují na delší dobu, si to často rozmyslí, a někdy se jednoduše již neozvou, zatímco jiní zájemci byli odmítáni. Na takovou situaci doplatí právě pes nebo kočka, kteří již mohli mezitím být v novém domově. Rezervace je tedy možná pouze na týden, štěňata a koťata, která mohou ihned odejít a je o ně velký zájem, držíme po domluvě jen několik dní. Rezervační poplatek je adopční poplatek hrazený předem ve formě /Vaše příjmení/ - rezervace /jméńo zvířete/ na čú 2500383983/2010, při adopci se na místě tedy neplatí nic a zvíře nenabízíme. Pokud rezervační poplatek nepřijde předem na účet, zvíře dál nabízíme. O udělení rezervace rozhoduje útulek, ne zájemce.

Adopce mláďat je možná po prvním očkování, s tím, že budoucí majitel zvíře znovu přeočkuje. Nechceme zbytečně prodlužovat dobu, kdy může být štěně nebo kotě v nové rodině. V případech mláďat tedy kastrace probíhá u majitelů. Ve výjimečných případech, jde o případy zvířat v dlouhodobé léčbě, po úrazu atd., zvíře odchází neočkované, s výjimkou ve smlouvě.

5) PŘEVZETÍ CO S SEBOU? Nové majitele prosíme, aby si k adopci přinesli: občanský průkaz, adopční poplatek - u psů se jedná o 3000,- Kč a u koček 600,- , (pokud ho nehradili jako rezervaci předem). V případě, že si jdou pro pejska, s sebou obojek a vodítko. Pokud si jdou pro kočičku, prosíme s sebou kočičí přepravku zajišťující zvíře před únikem. Kočičí přepravka není přepravka na zeleninu, koš na houby, taška na psa apod. (po zkušenostech raději doplňujeme). Převzetí zvířete lze pouze osobně, nevozíme zvířata domů. Zvíře si může adoptovat pouze jeho budoucí majitel, který musí podepsat adopční smlouvu. 

 

Informace ke krmivu: Naše zvířata jsou zvyklá na kvalitní granule, často jsou léčena kvůli trávicím obtížím právě kvůli podávání nekvalitních granulí. Proto zvířatům, která si od nás chcete adoptovat, dopředu nekupujte značky jako Pedigree, Whiskas, Kitekat, Tesco granule atd. Nechte si od nás poradit, na jaké krmivo jsou zvířata zvyklá, aby se v prvních dnech adopce nevrátily trávicí obtíže. Krmíme značkami Ontario a Royal Canin. Děkujeme za pochopení. 

 

Příjem zvířat:

Vzhledem k tomu, že zatím nemáme vlastní prostory vhodné pro pobyt většího počtu zvířat na jednom místě, jsou zvířata rozmístěna v dočasných péčích u dočaskářů, kočky jsou po příjmu v karanténě. Napište nám na kontakt@sancezviratum.cz, a podle situace uvidíme, zda pro zvíře od Vás máme vhodné místo.

Popište charakter zvířete, jeho stáří, zdravotní stav a důvod, proč se ho musíte vzdát. Pokud jste v tíživé životní situaci, přijmeme zvíře zdarma. Pokud je to ve Vašich monostech, prosíme o příspěvek na péčei o Vaše zvířa. Psi nebo kočky se k nám dostávají v drtivé většině případů neočkovaní, začervení, často nemocní. Léčba, vakcinace, čipování a kastrace činní poravdu jen zlomek výše příspěvku. Děkujeme za pochopení.

Nejsme schopni přijímat agresivní psy. Nejsme vybaveni na péči o ně, máme děti, svoje psy, a není v našich možnostech je dlouhodobě oddělovat, aby naše domácnosti fungovaly bezpečně. Děkujeme za pochopení. 

Při odběru koťat nebo štěňat vyžadujeme písemný závazek, že majitel matky mláďat nechá samici vykastrovat. Zodpovědná péče o vrh mláďat (často také nemocných) vyjde na tisíce. Naší filozofií je pomoci jednorázově a pořádně. Odebírat, léčit a vakcinovat pravidelně vrhy mláďat od stejného majitele pro nás nemá smysl. Majitelům, kteří se nachází v tíživé životní situaci nabízíme úhradu kastrace jejich zvířat u našeho veterináře.

Příspěvek na péči při příjmu Vašeho zvířete:

PSI: od 1500,- do 3000,- podle velikosti psa a veterinárních zákroků, které absolvoval (očkování, čipování, kastrace). Pokud je pes nebo fena vykastrovan/a, očkován a čipován, může být příspěvek jen symbolický. 

KOČKY: 700,-

Pokud nejste v tíživé životní situaci, prosíme o příspěvek na péči při přijetí kočky. Kočky testujeme na panleukopenii, FIV a FeLV, očkujeme, kastrujeme, čipujeme a často léčíme.

-----------------------------------------

DOKUMENT PDF JE URČEN KE ČTENÍ

DOKUMENT WORD JE URČEN KE STAŽENÍ A VYPLNĚNÍ

DOTAZNÍKY NEZASÍLEJTE POŠTOU, ALE VYPLNĚNÉ NA E-MAIL:

PSI NA VERONIKA.KRIMSKA@SANCEZVIRATUM.CZ  A  KOČKY NA E-MAIL NA KONTAKT@SANCEZVIRATUM.CZ

Stačí kliknout na nápis a dokument se vám otevře (pravděpodobně v novém okně. Pokud ne, nemá váš internetový prohlížeč povolená další okna).