Upozornění

Vážení přátelé, kvůli panleukopenii v karanténě jsme nuceni do odvolání stopnout příjem koček. Po doléčení bude karanténa obsazena minimálně 6 týdnů (vyléčené zvíře vylučuje virus i další týdny). Momentálně musíme stopnout příjem koček do karantény po dobu 3 měsíců. AKTUÁLNĚ DO LEDNA 2018! Totéž platí pro kastrace venkovek - ty jsme schopni zařídit pokud si pooperační péči kočky zařídí krmiči sami. Děkujeme za pochopení ve svízelných časech!
Tým šance zvířatům

Jessinka

Jessinka

  • * cca 2014
  • odčervená
  • FIV pozitivní
  • kontakt@sancezviratum.cz
  • kastrovaná

Kdo by chtěl na Jessie nebo na Máňušku přispět, může tak učinit na čú 2000725481/2010. Všem dárcům moc děkujeme!

Jessinka je mladá, miloučká a mazlivá kočena opravdu zajímavého zbarvení. Spolu s dalšími zvířaty byla odebrána úřady, protože majitelé péči o ně nezvládali. Velice smutná chvíle přišla, když jsme zjistili, že Jessince vyšel pozitivně test na FIV.

FIV neboli syndrom získané ztráty imunity způsobuje virus proti kterému neexistuje vakcína a je neléčitelný. Jessinka je momentálně klinicky zdravá, avšak je nositelkou viru. Tím je bohužel nebezpečná pro ostatní kočky a je nutné, aby od nich byla izolovaná. Virus není přenosný na člověka, ani na jiná zvířata. Kočky se mezi sebou nakazí pářením nebo např. kousnutím při rvačce.

Více o onemocnění naleznete v tomto článku: http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node%2F146

Stejný výsledek vyšel kočičce Máně, která byla odebrána spolu s Jessinkou. Oba testy vyšly slabě, budou tedy po několika týnech opakovány, případně se nechají udělat laboratorní test PCR.

Co dál? Útulky se k této problematice staví různě. Městské útulky většinou kočky pozitivní na FIV, FIP nebo FeLV utrácejí (pokud dělají testy). Stejně, jako jiné spolky jsme se rozhodli oběma holkám dát šanci. Zatím jsou v karanténě, obeslali jsme s prosbou útulky, které mají místnost s FIV pozitivními kočkami, zatím se pokusíme je umístit do dočasné péče bez koček a hledat jim domovy.

Neděláme si iluze, že to bude snadné, na druhou stranu nezatracujeme možnost, že by se našel někdo, kdo by nechal Jessie nebo obě holky dožít v bytě, bez jiných koček.

Zpět na výpis