Úvod » Naše zvířata » Dafné - REZERVACE

Dafné - REZERVACE

Před pár dny jsme přijímali fenečku shih-tzu od paní s psychickými i zdravotními problémy. Bohužel fenka je v tristním stavu. Nesoudíme, ale prosíme, pokud máte ve svém okolí někoho nemocného, kdo potřebuje pomoc sám nebo jeho zvířata, neváhejte a nabídněte pomocnou ruku!

Fenečka se jmenuje Dafne, narozená 2016. K ostatním zvířatům je skvělá, kontaktní a hravá, miluje děti 🙂 Je poslušná, na zavolání přijde. Na vodítku chodí hezky, cestování jí také nevadí. Je klidné povahy, byť trochu ještě bojácná. Hygienu zatím nezvládá, ale nebyla zvyklá chodit ven. Při koupání a fénování krásně držela, se stříháním to je už horší. S veterinou je domluva, že se počká, až přibere a oholí se jí plstnatá a dredatá srst v narkóze. Bohužel drápy měla v jedné hmotě s plstí na tlapkách 😬

Dafné měla problém s přijímáním potravy, celkově krevní obraz jí dopadl katastrofálně. Byla proto poslána na CT vyšetření, které potvrdilo diagnozu portosystémový zkrat. Bohužel v jejím věku již neoperabilní. Tento cévní zkrat způsobuje, že krev obchází játra a není v nich čištěna. Dafné proto potřebuje jaterní dietu, aby mohl orgán regenerovat. Po dietě se její stav zlepšil a konečně nemá problém žrát. Budeme doufat, že čas, který jí zbývá, si užije na maximum a hlavně kvalitně, bezbolestně.

Brzy o Dafné přineseme další zprávy. Přispět na ní lze na čú 2000725481/2010 nebo přes platební bránu Darujme 💛https://www.darujme.cz/projekt/1206154 Děkujeme všem dárcům.

Fenka bude po veterinárním ošetření hledat laskavý domov.

Zpět na výpis

  • * 17.12.2012
  • po CT vyšetření - portosystémový zkraz již neoperovatelný
  • na jaterní dietě
  • kastrovaná, čipovaná, očkovaná