Úvod » Naše zvířata » Irlande (Landy)

Irlande (Landy)

Landy je desetiletá dáma, která se k nám dostala z rodinných důvodů z původní chovatelské stanice. S ohledem na věk bychom pro ni chtěli klidnější domov, kde by si mohla užívat zaslouženého důchodu. Povahově je velmi milá, dobře vychází se psy i fenkami. Pokud by ji ale někdo napadal, věříme, že by se odhodlala bránit.

V dočasném domově, kde Landy je, máme v péči i štěně Chestera. Landy mu umí velmi rychle vymezit hranice, když jí příliš otravuje. Zahučí a má klid :-D 

Landy miluje gaučing, je to skutečně dáma v letech, která ocení klid a gauč či pelíšek, kde bude moci odpočívat, nasávat sluneční paprsky a užívat si hlazení. 

Krásně se naučila fungovat uvnitř domu, již neskáče na okna či kuchyňskou linku a chová se kultivovaně :-)) Hygienu má 100%, nic v domě neničí.

Landynka je po odstranění bulek, cyst na vaječníkách a po kastraci. Museli jsme jí též nechat odstranit pár zoubků, granule jí tedy namáčíme, suché jí moc nejedou. Obecně je to naše nimra v jídle, a protože je vcelku hubená, krmíme ji tedy dvakrát denně (ráno a večer). Momentálně je krmena hypoalergeními granulemi, protože po náročných zákrocích, které prodělala v jeden den najednou + po dobrání antibiotik a léků na bolest, měla kožní problémy. Ty se již vyřešili, srst ji zarůstá, ale přesto bychom byli rádi, kdyby v novém domově byla nadále krmena hypoalergenním krmivem. Na trhu je již k dostání velké množství těchto granulí, my zvolili na doporučení veterinářky calibru. 

Landy rozhodně nemůže do rodiny, kde by domácnost sdílela s kočkou. Bohužel má velmi silný lovecký instinkt. Oveček a kozlíků za plotem si však vůbec nevšímá. 

Zpět na výpis

  • odčervená, čipovaná, kastrovaná, čeká ji vakcinace
  • poitevin s PP
  • narozena 5.11.2013
  • příjem 24.2.2023 od původního majitele (Benátky nad Jizerou)
  • adopční dotazníky můžete zasílat rovnou na e-mail naší dočaskářky: Veronika.Krimska@sancezviratum.cz, případně volejte na tel. č. uvedené v kontaktech (Veronika Křimská)
  • Irlande se nachází v depozitu u České Lípy