Úvod » Naše zvířata » Našli domov » Čiko

Čiko

Čiko k nám přišel naprosto vyděšený, zemřela mu panička, se kterou byl zavřený v bytě a špatně snášel celé dění poté, co paničku našli. Nenechá k sobě přiblížit nikoho, proto veškeré pokusy o sblížení necháváme v jeho režii, až se na to bude sám cítit. 

To se vyplatilo, již druhý den chce Čiko sedět v autě na klíně a uklidňují ho činnosti, na které byl se starší paničkou zvyklý. Nechá se pohladit od dočaskářky, na ostatní reaguje velice bázlivě. Dáme mu čas se psychicky srovnat a budeme trénovat sbližování s jinými lidmi. Na fenky reaguje velmi pozitivně, za psy jde, ale pak hystericky vyjede a uteče. Necháme mu namíchat bachovy kapky.

Dnes v noci  21 4. 2016 Čiko průjmoval, ve výkalech byla i krev. Letěli jsme ráno na veterinu, za problémy pravděpodobně muže reakce tlustého střeva na nevhodné krmivo. Bohužel nevíme, co vše Čiko sežral za dobu, kdy byl s mrtvou paničkou sám doma... Byl zvyklý údajně jen na vařené kuře, a je pravda, že cokoliv jiného nepřijme. Dostal 3 druhy prášků, které do něj takřka nelze dostat. Je nám líto, že ho musíme stresovat, protože udělal pokroky, od dočaskářky se nechal už pohladit, avšak dnes reagoval agresí ze strachu a opět na sebe nenechá sáhnout... Prášky do něj dostaneme jen rozmělněné a rychlou aplikací injekční stříkačkou.

14.5. aktualizace: Čiko se zlepšil v chování vůči jiným psům, velice se fixuje na svou pečovatelku, ale ostatní lidi si stále nepustí k tělu. Muži představují největší problém. Hledáme pro něj tedy určitě paničku, případně s partnerem, který bude chápat, že pes se s ním přátelit nechce. Čikouš si začal konečně hrát, je sebevědomější. Jsme také rádi, že začal konečně žrát psí žrádlo, protože byl zvyklý jen na kuře.
 

Kdo by chtěl na Čikovu veterinární péči přispět, může tak učinit na sbírkový účet 2000725481/2010 s VS 3835, všem dárcům moc děkujeme!

Zpět na výpis

  • * cca 2012/2013
  • čivava bez PP (přerostlý)
  • odčervený
  • čeká ho kastrace a očkování
  • zatím možná rezervace na kontakt@sancezviratum.cz