Prosíme, při adopci noste roušku a zdržte se co nejkratší dobu. Děkujeme
Úvod » Naše zvířata » Našli domov » Matýsek

Matýsek

Aktualizace 23.10.2016: Matyho stav se stabilizoval natolik, že mohl být vykastrován, a naočkován. Po kardio vyšetření ve Slaném dodržujeme dlouhodobě léčbu Upcardem a Cardialisem (jednou denně). Maty sice ze spánku chrápe, někdy chrchlá, ale vzhledem k jeho stavu je to normální. Je to jinak spokojený pejsek, který si nejraději ze všeho užívá jídlo a lenošení. Dovede se rozparádit i s koťaty a je zvyklý na psy.

Aktualizace 8.5.2016: Matýsek byl v pátek propuštěn z hospitalizace, kam byl umístěn kvůli zápalu plic. Je v domácím prostředí, ale v izolaci od ostatních zvířat. Bere po 12ti hodinách Clavaseptin, konzervy do něj padají jedna po druhé, z čehož máme radost. Stále však trochu polyká vzduch, ale již nekašle, ani nepšiká. Maty je velice mazlivý, kontaktní a komunikativní kocourek. Byl by vhodný jako bytová kočka, kvůli jednomu nefunkčnímu očku se hůře orientuje. Musí více otáčet hlavou.

Matýsek k nám přišel ve stavu, kdy vypadal, že bojuje o život, což se nám potvrdilo. Chrčel, nemohl dýchat, na veterině ho museli umístit do kyslíkového boxu. Na kočičí nemoci byl negativní, zjistil se však oboustranný zápal plic. Na levé oko je Matýsek slepý. Do takového stavu se dostal zřejmě dlouhodobým zanedbáváním. Není to totiž divoká kočka, naopak je velice mazlivý a užívá si péči.

Přikládáme vet. zprávu a fakturu. Kdo by na Matýska chtěl přispět, může tak učinit na sbírkový účet 2000725481/2010, všem dárcům moc děkujeme!

Zpět na výpis

  • * caa 2012
  • slepý na levé oko
  • negativní testy na FIP, FIV a FeLV
  • kastrovaný, očkovaný
  • Infromace o adopci + postup adopce naleznete po klinutí zde