Prosíme, při adopci noste roušku a zdržte se co nejkratší dobu. Děkujeme
Úvod » Naše zvířata » Našli domov » Leia

Leia

Leia také byla na kontrole. Klinicky v pořádku, jen jí ještě trápí rozházené zažívání. Proto se prodloužily ATB a pokračujeme v podpůrné lečbě probiotiky, bylinkami na podporu celkové imunity psa... Jinak spokojeně papá, je veselá a aktivní. Už i její nevrlost po hospitalizaci se srovnala. Fixuje se na lidi, nejspokojenější je na klíně nebo vedle člověka na sedačce. Umí bezkonkureční psí oči, kterými si získává všechny okolo. Možná je to i tím, že je to oproti sourozencům drobná psí dáma.

25.8.2016
Leia byla propuštěna do domácí péče, s chutí papá a je veselá. Její povahu budeme moci přesněji popsat, až bude mít více síly a opravdu se projeví její temperament. Zatím se jeví jako klidnější něžná štěněcí holka.
Do adopce půjde očkovaná, odčervená a kastrovaná.

23.8.2016
Po dnešním telefonátu z veteriny se nám všem hodně zvedla nálada. Leia žere, chce si hrát a jestli vše půjde dobře, zítra bude propuštěna do domácí péče. A protože u parvovirózy se psi, kteří zabojují, rychle lepší, věříme, že už zítra bude takhle běhat se sourozenci po zahrádce.

22.8.2016
Dnes kolem poledne nastal, snad již trvalý, zlom ve zdravotním stavu Leiy. Po poledni začala jevit zájem o okolí a v podvečer, kdy za ní přišla dočaskářka, tak i když před tím nechtěla jíst, vzala si první malé sousto a chystala se na průzkum nemocnice, což ale nemůže. Ještě není vyhráno, ale po týdnu na kapačkách je to první dobrá zpráva. Nechceme to zakřiknout a tak klepeme na dřevo a dál držíme všechny pěsti a packy. Zítra zase dáme vědět, jak se vše vyvíjí.

17.8.2016
Leia se bohužel v dočasné péči zhoršila. Nejdříve musela být hospitalizovaná 15.8. přes den, kdy se zlepšila a vypadalo to nadějně. Byla propuštěna domů. Následný den se bohužel opět zhoršila a od té doby je hospitalizovaná na veterinární klinice ve Stodůlkách, kde dělají vše proto, aby se její stav zlepšil. Bohužel zatím nereaguje na medikaci a stále zvrací. Následující dny pro ni budou zásadní. Držte s námi palce a tlapky!

Leia se také léčí s parvovirem, naštěstí stejně jako sestra reaguje na léčbu dobře. Věříme, že brzy bude zcela v pořádku. Momentálně již není hospitalizovaná na vet. klinice.

Veliké dilema jsme řešili v posledních dvou dnech, když jsme se dozvěděli o štěňatech s parvovirozou. Neměli jsme pro ně umístění v depozitech, ani na našich smluvních veterinách. Nakonec jsme se rozhodli pro možnost hospitlizace na jiné klinice a po stabilizaci stavu přesunu do malého depozita, kde je minimalizované riziko nákazy.


Hospitalizace a léčba Leinky i jejích sourozenců bude finančně velice náročná, budeme tedy vděčný za jakýkoliv příspěvek na tranparentní účet 2000725481/2010 s VS 998, všem případným dárcům velice děkujeme.

Viz: www.sancezviratum.cz/jak-muzete-pomoci/financne

Zpět na výpis

  • * cca 10.4.2016
  • v léčbě - parvoviroza