Prosíme, při adopci noste roušku a zdržte se co nejkratší dobu. Děkujeme
Úvod » Naše zvířata » Našli domov » Jessinka s FIV

Jessinka s FIV

Jessinka je mladá, miloučká a mazlivá kočena opravdu zajímavého zbarvení. Spolu s dalšími zvířaty byla odebrána úřady, protože majitelé péči o ně nezvládali. Smutná chvíle přišla, když jsme zjistili, že Jessince vyšel pozitivně test na FIV. Je to velice komunikativní kočička, která miluje mazlení a moc ráda se nosí. Inklinuje k jiným kočkám, je zvyklá i na psy. Neděláme si iluze, že to bude snadné, na druhou stranu nezatracujeme možnost, že by se našel někdo, kdo by si vzal Jessie nebo obě holky bez jiných koček.

FIV neboli syndrom získané ztráty imunity způsobuje virus proti kterému neexistuje vakcína a je neléčitelný. Jessinka je momentálně klinicky zdravá, avšak je nositelkou viru. Tím je bohužel infekční pro ostatní kočky a je nutné, aby od nich byla izolovaná. Kočky s touto diagnozou však mohou žít dlouhý život. Virus není přenosný na člověka, ani na jiná zvířata. Kočky se mezi sebou nakazí pářením nebo např. kousnutím při rvačce.

Více o onemocnění naleznete v tomto článku: http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node%2F146

Co dál? Útulky se k této problematice staví různě. Městské útulky většinou kočky pozitivní na FIV, FIP nebo FeLV utrácejí (pokud dělají testy). Stejně, jako jiné spolky jsme se rozhodli oběma holkám dát šanci. Mohou jít do nového domova samy nebo k FIV pozitivním kočkám.

Kdo by chtěl na Jessie nebo na Máňušku přispět, může tak učinit na čú 2000725481/2010. Všem dárcům moc děkujeme!

 

 

 

 

 

Zpět na výpis

  • * cca 2014
  • odčervená
  • FIV pozitivní
  • očkovaná
  • kastrovaná
  • postup adopce zde