Prosíme, při adopci noste roušku a zdržte se co nejkratší dobu. Děkujeme
Úvod » Naše zvířata » Našli domov » Meruňka

Meruňka

Nové info k 8.2.2017

Meruňka je maličká kníračka, která pochází původně z množírny. Proto jí trvá, než si najde k člověku důvěru, poté se na něj fixuje a je skvělou společnicí. Meruňka žila několik let s paničkou, ale ta se jí kvůli nejisté budoucnosti raději vzdala, aby fenka našla stabilní domov. Fenka je kastrovaná, asi šetiletá, zvyklá na pobyt v bytě, venčení na vodítku, nevadí jí děti ani kočky.

------------------

Meruňka je také z množírny u Tábora. Samozřejmě je ze všeho vyřešena k smrti, ale je statečná, hodná a nechala se i vykoupat. Venčení probíhá zatím na plenu. Domácí holky jsou na ni hodné a tolerují ji. V pondeli jde ke psimu kadeřníkovi.

Hned první den byla Meruňka na sonu břicha. Fenečka není gravidní, pouze má větší množství tuku na úkor svalů. Asi toho moc nenaběhala, protože svaly má zcela ochablé. 
Kromě zubního kamene a zánětu dásní obzvláště v oblasti horních řezáků, má také nemocné levé oko. Jedná se o chronický stav, kdy má pigmentovanou rohovku a mikrophtalmus ( malé oko) také produkuje málo slz, takže trpí syndromem suchého oka CCS. 
Očíčko léčíme pomocí kapek. 
Také jsme Meruňku kompletně odčervili, odsvrabili a odblešili. Vzali jsme ji ke kadeřnici, která z ní udělala krásnou psí slečnu. 
Venčení už je vcelku v pohodě. Naučila se chodit na vodítku, už umí i po schodech a projít dvěřmi. 
Nedávno jsme byli dokonce na krátké procházce, kterou zvládla na jedničku. 
Minulý týden jsme ji naočkovali a další týden ji čeká přeočkování.
———————————————————————————————-
Kdo by chtěl Meruňce pomoci finančně, budeme rádi za jakýkoliv příspěvek na její veterinární péči na náš transparentní účet 2500383983/2010 s poznámkou „množírna“. Děkujeme všem případným dárcům!

Zpět na výpis

* cca 2011
- kastrovaná
- očkovaná
- čipovaná
- Informace o adopc + postup po kliknutí zde