Prosíme při adopci noste roušku, zdržte se co nejkratší dobu. Děkujeme

Fanoušek 14.1.2014

Fanoušek 14.1.2014
František se do našeho sdružení dostal od paní, která si ho původně adoptovala z Turnovského útulku. Zde František živořil a vypadalo to, že nepřežije zimu. Naneštěstí pro Františka se ho adoptivní panička rozhodla vzdát (Františkova komplikovaná povaha, příliš mnoho psů v domácnosti). Nejdříve mu poskytovala dočasnou péči a pak již situace byla neúnosná a Františka jsme převzali a odvezli do Liberce k naší člence. 

Zde se František celkem brzy aklimatizoval, ale přesto začaly vyplouvat na povrch jeho neduhy a zlozvyky. František těžko snáší samotu a změny. Ve standartním režimu v době nepřítomnosti opatrovatelky má problém s čistotností. Při nečekaných situacích (hlídání u cizí osoby, hlídání cizí osobou ve známém prostředí), je schopen krom nečistotnosti devastovat věci. Neničí však nábytek nebo vybavení bytu, ale rozcupuje například pokojovou rostlinu, když se dostane k potravinám, tak je roztahá (ale nekonzumuje). Do toho František hůře vidí a je hluchý. 

Proto jsme se rozhodli Františka zařadit do programu virtuální adopce. Dále jsme ho nechali vyšetřit u Ing. Martiny Pospíšilové, která se zabývá alternativními způsoby léčby. Ta mu našla "tzv. oheň na játrech" a problémy s trávením. Tyto problémy se odrážejí i na chování. Zjednodušeně to znamená, že se František vyrovnává s nějakým traumatem a proto se chová tak jak se chová. Snaží se nám to dát najevo. Kupodivu u něj nevyšla separační úzkost. Byly nám doporučeny dva přípravky na zlepšení Františkova zdraví a tím pádem na zlepšení psychiky. Velmi děkujeme panu Radku Vodvářkovi, že zaplatil Frantovi přípravky EnergyVet na bázi čínské medicíny a umožnil tak vyzkoušet další variantu zlepšení jeho psychického i fyzického zdraví a tím vyšší šance na nový domov.

Františka virtuálně adoptovalo několik velmi vstřícných a hodných lidí. Přesnější informace brzy přineseme

Zpět na výpis