Úvod » Naše zvířata » Endy

Endy

Endy je krásný kříženec, který přišel o svou majitelku. Nadále pak žil v kotci. Shodou okolností ho po úmrtí majitelky 2-3x týdně chodila venčit rodina, která od nás adoptovala štěndo. Jinak neměl téměř žádný sociální kontakt. A právě tato adoptivní rodina nás poprosila, zda bychom se Endyho ujali. Dědici rádi souhlasili, Endy je tedy u nás a učí se žít doma. Učí se pravidlům a slušnému chování i stolování 🤭🤭🤭 Pravidelně s ním docházíme na cvičák.

Endy umí sedni, lehni, pac a moc hezky chodí u nohy. Chce to jenom důslednost 😉 Endy je v současnosti nesebevědomý pes, a proto ho nedoporučujeme do rodiny s malými dětmi. Není primárně agresivní, ale má z minulosti nastavený jakýsi obranný mechanismus, kdy se snaží zastrašit kohokoliv, kdo po něm chce něco, co ho vyvede z komfortní zóny. Občas se po nás zkusil ohnat, párkrát se mu podařilo nás cvaknout. Údajně byl dříve napaden sousedem železnou tyčí. Našli jsme na něj ale fintu v podobě domluvy přes pamlsky, za které by udělal snad i kotrmelec :-))) A klíč je určitě i v tom, že unavený pes je šťastný pes. Endy by tedy ocenil aktivnější rodinu, která by s ním chodila na túry, cvičila s ním psí hlavolamy, na cvičáku (nebo na zahradě) překážky atd. Je opravdu velmi chytrý a potřebuje zkrátka zaměstnat, aby se mu zvedalo jeho pošramocené sebevědomí. 

Poté co si na nás zvykl, dělá pokroky. Hledáme pro něj klidnou a trpělivou rodinu, protože víme, že z Endyho bude skvělý, bystrý a hodný parťák do nepohody. Snášenlivost s kočkami zatím ok, nijak je nenahání, ale pokud by ho nějaká kočička "sekla", asi by se jal bránit. Snášenlivost s fenkami i psy jakékoliv velikosti, i bez ohledu na to, zda jsou nebo nejsou kastrovaní, je poměrně dobrá, do konfliktu se nám vrhl pouze dvakrát až třikrát. Rozhodně to ale není pes pro začátečníky. V jádru je to skutečně milý a hodný pes. Pouze potřebuje pochopit, že už se mu nic zléto nestane. Na veterině či při česání panikaří a snaží se kousnout, je tedy nutnost košíku.

Naše adoptivní rodina, která ho chodila venčit, s ním udělala kus práce. Zbytek je teď na nás a budoucí rodině 😊

Dáte Endymu šanci? Při zájmu o Endyho pište na e-mail Veronika.Krimska@sancezviratum.cz

#Endy #Sancezviratum #hledadomov

Zpět na výpis

  • nar. cca 2016
  • očkovaný, odčervaný, čipovaný a kastrovaný
  • cca 13,5 kg (rozdíly pouze v gramech, dle aktuální kondice)
  • kříženec
  • POSTUP ADOPCE ZDE
  • adopční dotazníky můžete zasílat rovnou na e-mail naší dočaskářky: Veronika.Krimska@sancezviratum.cz, případně volejte na tel. č. uvedené v kontaktech (Veronika Křimská)
  • Endy se nachází v depozitu u České Lípy, příjem 21.12.2022
Postup adopce zde