Úvod » Naše zvířata » Našli domov » Čang

Čang

Aktualizace 9.7.2014
Čang je pejsek, který se jednoduše aklimatizuje. Nemá příliš velké problémy se změnami. Je to tak trošku samotářský samorost, ale neznamená to, že by neposlouchal, nebo něco ničil. V bytě se chová spořádaně, venku má sicě větší radius (cca 20 metrů), ale je ovladatelný. Je odvolatelný od srn i koček. S pejsky je nekonfliktní. Zvládá delší výlety, ale vzhledem k jeho nožce je třeba přizpůsobit tempo. Bez problému však zvládl cca 14 km jednodenní víkendový výlet. Je to spořádaný cestovatel, o kterém v dopravních prostředcích ani nebudete vědět.
Nejspokojenější je na zahradě, na které se drží i když má možnost odejít. Rád aportuje a žužlá míčky.
Čang NENÍ z nevyhovujících podmínek ani nebyl týraný. Je přímo od majitelky, která ho měla od štěněte a věnovala se jeho výchově. Bohužel se o něj nemůže dále starat. Jde tedy pejska bez špatných zkušeností. Vyrovnaného a sebevědomého.
Čang má potravinovou alergii a problémy s kvalitou srsti. Při správné péči (trimování) se časem srst zlepší. Je také důležité dodržovat kvalitní dietu.

Čang je 8letý hrubosrstý kříženec střední velikosti. Je to veselý pohodář, nenáročný pejsek vhodný k dětem a jiným zvířatům. Zvyklý na jiné psy, kočky i koně. Čangovi chybí mu levá zadní noha, o kterou přišel, když ho srazilo auto. Handicap však vůbec nepociťuje, naopak je velice temperamentní milovník míčků a procházek. Naočkovaný, odčervený, kastrovaný.

Zpět na výpis