Úvod » Naše zvířata » Našli domov » Marry

Marry

Marry má zlomeninu kondylu humeru v levém loketním kloubu, kterou má operovanou 23.12. a fixovanou pomocí šroubů. Ty se budou vyndavat nejdříve za 6 týdnů, teprve v té době se uvidí, zda bude nutná další reoperace. Zda má, nebo nemá přetržené vazy v loketním kloubu zatím bohužel není jisté. Kloub je volný a vzhledem k prodělaným traumatům není jasné, zda jsou vazy jen natažené, zhmnožděné, nebo přetržené. Otázkou je také, jak se celý stav bude vyvíjet dál, protože zlomenina je v růstové zóně a může se stát, že proto, že se růstová zóna narušila, bude kost, tedy i celá končetina, růst pomaleji, než by měla a může být tedy v dospělosti kratší a slabší, deformovaná atd.
Dále má zlomeninu několika zápěstních kůstek (carpu) na pravé přední noze. Toto zranění se hojí klidovým režimem a fixací - obdoba dlahy u lidí. Není možné ani s výhodou ho řešit chirurgicky. Nelze vyloučit, že během hojení dojde k drobným srůstům v zápěstí a v budoucnu může být zhoršená hybnost kloubu.
A také má zlomeninu kosti sedací (části pánve) na levé straně. Zlomenina se také hojí přísným klidovým režimem a hojení bude trvat několik týdnů.

Dnes 27.12. se dělaly kontrolní RTG, na kterých jsou šrouby v pozici. Levou končetinu začíná lehce zatěžovat, jizva je klidná a levá končetina je celkově bez otoku. Pravou končetinu v bandáži zatěžuje lépe. Otok zápěstí ustupuje.

Přísný klidový režim bude tedy trvat minimálně 6 týdnů do vyndání šroubů a poté se uvidí, jak budeme pokračovat dál.
 
Kdo by chtěl na léčbu Marry přispět, může poslat jakoukoliv částku na transparentní čú: 2000725481/2010. Moc děkujeme!
 

Zpět na výpis

  • * srpen 2016
  • hospitalizována kvůli zlomenině
  • info o příspěvku