Úvod » Naše zvířata » Našli domov » Stelinka

Stelinka

Stelinka u nás byla před dvěmi lety v rámci kastračního programu, kdy jsme našli domov koťatům a chtěli ji zpět na firmu. Nyní se však ozvali z firmy s tím, že jí prodávají a nový majitel o kočky nestojí. Při příjmu jsme ji nechali testovat a test na FIV bohužel vyšel pozitivně. Ač se může zdát verdikt kočíčí aids strašidelný, kočičky s touto diagnozou žijí dlouhá léta, jen nesmí chodit ven, aby nenakazily jiné kočky. Stelinka je úžasná kočina, která sice potřebuje nějaký čas, aby získala důvěru ke svému člověku, ale poté se něžně odmění. Pokud se však rozhodnete jí dát domov, nebudete litovat. 
 
FIV neboli syndrom získané ztráty imunity způsobuje virus proti kterému neexistuje vakcína a je neléčitelný. Stelinka je momentálně klinicky zdravá, avšak je nositelkou viru. Tím je bohužel nebezpečná pro ostatní kočky a je nutné, aby od nich byla izolovaná. Virus není přenosný na člověka, ani na jiná zvířata. Kočky se mezi sebou nakazí pářením nebo např. kousnutím při rvačce.
 
Více o onemocnění naleznete v tomto článku
 
Kdo by chtěl na Stelinku přispět, může tak učinit na čú 2000725481/2010. Všem dárcům moc děkujeme! Brzy dodáme lepší fotky, zatím video zde

Zpět na výpis

  • * cca 2015
  • pozitivní na FIV, negativní na FeLV
  • kastrovaná
  • odčervená, čipovaná
  • čeká ji vakcinace