Úvod » Naše zvířata » Našli domov » Valentýna

Valentýna

Je plachá, ale hodna fena, co prozatím nekomunikuje v nové dočasce. Manipulace ok, ale je to pro ni vysoce stresový bod. (Nelíbí se jí koupání, stříhání drápů ect.) Ostatní kontakt, pohlazeni či nandavání ksir ect. Zvládá. Děti ignoruje, kočky ignoruje, psy ignoruje maximálně si k nim cuchne. V nové docasce se jeví jako pes ,, pelíškovi,, prakticky o ní nevíte, dokud po ní něco nechcete nebo nejdete ven. Doma o samotě nic neničí, neštěká, prostě spí.

Nehodí se k důchodci, protože je manipulace s ní přeci jen komplikovaná, nehodí se do smečky nevychovanych psu-v jejím stavu kdy je nekontaktní by ji nepřispěli a nic nenaučili žije nyní s třemi vyrovnanými psy které však těžce ignoruje i přes to že by ji byli skvělým ,,oslím můstkem,, , k dětem se hodí odrostlym a rozumným co jí nebudou tlačit do zdi pro ni nepříjemnou manipulaci například nucenou hrou kde ona, by si stejně nehrála.(žije s 4 letou holčičkou , kterou čistě ignoruje dokud ji holčička nejde pohladit a dát pamlsek, v tu chvíli ji vnímá) nehodí se do rodiny kde není ,,klid,,.

Rozumný muž nebo žena, co na ní půjdou pomalu a zlehka jako na plachou srnu by byli dobří.

Val, není mazlíček, s největší pravděpodobností ani nebude v řádu měsíců ale až roku, kdy si v hlavě srovná guláš co v hlavě má.

Funguje ve schématu - jídlo/pelech/spánek. Veškeré věci navíc ji stresuji- nejsou ji po chuti. A neprospívají ji. Po ,,vyvedení z komfortu,, je vyčerpaná a celý den je schopna prospat.

V nastávající době budou nasazeny prostředky na zklidnění. V řadu dalších měsíců by mohla nastat větší změna v jejím ,,chování plaché kočky,,.

 Val pochází ze špatných podmínek, kdy genetika byla asi mocná čarodějka a růst byl narušen mnoha vlivy, které zanechaly stopy na duši, co se odráží dodnes v denním životě.

Nyní je druhý měsíc v nové docasce, kde zatím neváže na nikoho ač ji je dopřáváno klidu i pohody, prozatím je brána jako pes v socializaci...

 

Zpět na výpis

  • * cca 2016/2017
  • očkovaná, čipovaná, kastrovaná
  • kdo by chtěl na vet. výdaje přispět, budeme rádi za příspěvek na sbírkové čú: 2000725481/2010
  • POSTUP ADOPCE zde