Úvod » Naše zvířata » Psi k adopci » Pluto

Pluto

Sedmiměsíčního Pluta jsme přijali s pochroumanou zadní pravou nožkou. Vstupní rtg nám bohužel nic moc nenapověděl, Pluto proto prozatím dostal léky na bolest a kvalitní přípravky na klouby, protože mu při kontrole opravdu hodně lupalo v kolínku. Byla nám doporučena návštěva ortopeda, kam jsme Plutouška objednali, abychom zjistili, proč zmíněnou zadní nožku téměř nepoužívá 🙁 Na ortopedickou konzultaci jsme jeli k MVDr. Vlachovi, kde nakonec byly vyvráceny naše všechny předchozí domněnky a zjistili jsme, že Plutoušek nemá přetrhané kolenní vazy, nýbrž deformovanou = prasklou hlavici (krček) pravé pánevní kosti, zjednodušeně řečeno 🙂 Možná Vám dopomůže pohled na rentgenový snímek, abyste si to lépe dokázali představit. Nejde o genetický problém, nýbrž o cca 4 týdny staré zranění.

Plutoušek již tedy podstoupil plánovanou resekci hlavice a krčku (operace kyčle). Hlavice již byla od kosti oddělená, skoro ke koleni mu ještě k tomu doputoval kus úlomku, další jeden museli odstranit, již se ulamoval a  docházelo tam k nekrotizaci. Jakkoliv strašlivě to zní, pan doktor nás ujistil, že po rekonvalescenci a rehabilitacích u Plutouška laik nepozná, která noha je po zranění, a která zdravá. Tento postup byl zvolen s ohledem na to, že je Plutíkovi teprve 7 měsíců a nejen, že ještě bude růst, ale i se mu nožka krásně nasvalí a bude zase Jura 🙂 Pozitivní zpráva tedy je, že nebude mít žádný implantát a že ani do budoucna nehrozí, že by měl problémy s druhou nožičkou, která je nyní samozřejmě přetěžovaná.

Plutouška čeká ještě fyzioterapie bez které by celá operace vešla vniveč. Pluto se zkrátka musí znovu naučit zatěžovat čtvrtou nohu a hlavně jí nasvalit. Cvičit budeme denně i doma. 

Co se týká povahy, Pluto je to neskutečný, ale opravdu NESKUTEČNÝ mazel a sympoš, který je kámoš naprosto se všemi 💜 S lidmi, pejsky i kočičkami 💜 A je prostě ťuťu 😍🤩🥰

A teď nám řekněte.... No není to slaďouš?? ♥️❣️💋 Při zájmu o jeho adopci zasílejte vyplněné adopční dotazníky na e-mail Veronika.Krimska@sancezviratum.cz

#Pluto #Sancezviratum #pochroumananozka #amstaff

Zpět na výpis

Věk: 7 měsíců

  • dat. nar. 16.6.2022
  • do adopce půjde očkovaný, odčervaný, čipovaný a kastrovaný
  • cca 21,5 kg (rozdíly pouze v gramech, dle aktuální kondice)
  • americký stafordšírský teriér
  • POSTUP ADOPCE ZDE
  • adopční dotazníky můžete zasílat rovnou na e-mail naší dočaskářky: Veronika.Krimska@sancezviratum.cz, případně volejte na tel. č. uvedené v kontaktech (Veronika Křimská)
  • Pluto se nachází v depozitu u České Lípy, příjem 14.1.2023