Úvod » O nás » Kauzy a Aktuality » Sbírka na podporu kastračního kočičího programu

Sbírka na podporu kastračního kočičího programu

Spustili jsme oficiálně kastrační program pro kočky z venkovních lokalit. 5.10.2015 jsme přijali 2 dospělé kočky, 2 odrostlá koťata (kočky) a jedno, malé asi měsíční kotě (kočička). Přivezli je pracovníci střediska Diecézní charity Jiřetín pod Jedlovou - Domov svaté Máří Magdalény, kteří také zařídili následné umístění vykastrovaných koček. Koťata u nás zůstávají na následné umístění do nových domovů. 


Dále přijímáme koťata od fin. nezajištěného důchodce, kterému dobrovolnice postupně kastrují jeho 7 koček a odebírají koťata, která potřebují ATB léčbu.

Aktuální info o koťatech (12.10.2015): 

Celkem 2 vrhy koťat od sociálně vyloučeného důchodce jsou momentálně v léčení - bojujeme proti svrabu, všenkám, jsou na odčervovací kůře a dietě. 12.10.2015 byla koťata pro jistotu hospitalizována, protože měla v exkrementech krev - zřejmě následek poničených strevních střen od vnitřních parazitů. Koťatům byla odebrána krev FIP a FeLV testy. 

Info k 14.10.2015

Vrh koťátek se nám vrátil z hospitalizace s pořádnou zásobou léků a dietních konzerv i granulí. Po odčervovací kůře jim splaskla bříška, upravilo se trávení. Je vidět, že jim je lépe, hrají si a mají chuť k jídlu. Na testy musíme čekat, protože by je zkreslily medikamenty. Pokračujeme tedy v léčebném režimu a děkujeme každému, kdo na prcky přispěl!


Děkujeme proto za jakýkoliv příspěvek na kastrace a ostatní ošetření těchto kočiček na veterinární péči na sbírkový, transparentní účet: 2000725481/2010 s poznámkou "KOČIČÍ PROGRAM" (odkaz zde https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2000725481). 

Mapu kde kastrujeme naleznete zde

Týká se 5 koček z Diecéze, 11 koťat od důchodců (Simba, Merlin, Bagheera, Charlie a další), případně kastrace zbylých koček od důchodců.

Tato sbírka probíhá v rámci finanční sbírky schválené Libereckým krajem podle zák. č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách a o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů

Zpět na výpis