STOP STAV PŘÍJEM NOVÝCH ZVÍŘAT

Vážení přátelé, fanoušci,

pod vlivem kotěcí invaze jsme bohužel nuceni vyhlásit stop stav příjímání nových zvířat. Stále nám voláte s dalšími a dalšími kočičími matkami v nouzi, koťaty bez domova nebo dokonce koťaty od své kočky (to v našich silách letos není skoro vůbec). I nám je jich velice líto, sdílíme Vaše pocity smutku, ale bohužel jsme stále zařízení menšího charakteru (přesto máme více koček, než městské útulky v našem okolí), a momentálně máme plnou kapacitu v dočasných péčích. Proto Vás musíme odkazovat na městské útulky a obce (jsou povinni řešit bezprizorní zvířata ze zákona) nebo Vaši domácí péči. 

Zakládáme si na tom, že kočky projdou karanténou, jsou testovány na kočičí infekční nemoci, a teprve zdravé jdou do dočasné péče. To zajišťuje kočkám bezpečí po zdravotní stránce. Bohužel dočasky jsou silně limitovány. Sice se nám uvolnilo místo v karanténě, ale těžko umisťovat kočku s koťaty do veterinárního boxu, pokud pro ní nemáme zajištěnou péči. V boxu by mohla tak být třeba i měsíce, což by bylo silně frustrující pro každé zvířátko. 

Příjímáme tedy do karantény pouze kočky na kastrace, a ty se po rekonvalescenci vrací do původní lokality. Většina koček, které nyní kastrujeme je již nakrytá (v poč. stádiu březosti). Situace je tak zoufalá, že není v našich silách kočkám poskytnout pohodlí po dobu březosti, porodu a výchovy kotat, což je dohromady cca 5 měsíců (!). 

Kotěcí invazí je ovlivněn také příjem psů. Dočasné péče, kde mohou být kočky, jsou obsazeny koťaty. Dočaskáři tedy nemají kapacitu na psy. Přijímáme proto pouze štěňata, která se u nás dlouho neohřejí. 

Doufáme, že současnou situaci chápete. Ani pro nás není jednoduchá. Recept na řešení problému: kastrovat, kastrovat, kastrovat...

Zpět na výpis