Prosíme při adopci noste roušku, zdržte se co nejkratší dobu. Děkujeme

STOP STAV PŘÍJEM NOVÝCH ZVÍŘAT

Vážení přátelé, fanoušci,

pod vlivem kotěcí invaze jsme bohužel nuceni vyhlásit stop stav příjímání nových zvířat. Stále nám voláte s dalšími a dalšími kočičími matkami v nouzi, koťaty bez domova nebo dokonce koťaty od své kočky (to v našich silách letos není skoro vůbec). I nám je jich velice líto, sdílíme Vaše pocity smutku, ale bohužel jsme stále zařízení menšího charakteru (přesto máme více koček, než městské útulky v našem okolí), a momentálně máme plnou kapacitu v dočasných péčích. Proto Vás musíme odkazovat na městské útulky a obce (jsou povinni řešit bezprizorní zvířata ze zákona) nebo Vaši domácí péči. 

Zakládáme si na tom, že kočky projdou karanténou, jsou testovány na kočičí infekční nemoci, a teprve zdravé jdou do dočasné péče. To zajišťuje kočkám bezpečí po zdravotní stránce. Bohužel dočasky jsou silně limitovány. Sice se nám uvolnilo místo v karanténě, ale těžko umisťovat kočku s koťaty do veterinárního boxu, pokud pro ní nemáme zajištěnou péči. V boxu by mohla tak být třeba i měsíce, což by bylo silně frustrující pro každé zvířátko. 

Příjímáme tedy do karantény pouze kočky na kastrace, a ty se po rekonvalescenci vrací do původní lokality. Většina koček, které nyní kastrujeme je již nakrytá (v poč. stádiu březosti). Situace je tak zoufalá, že není v našich silách kočkám poskytnout pohodlí po dobu březosti, porodu a výchovy kotat, což je dohromady cca 5 měsíců (!). 

Kotěcí invazí je ovlivněn také příjem psů. Dočasné péče, kde mohou být kočky, jsou obsazeny koťaty. Dočaskáři tedy nemají kapacitu na psy. Přijímáme proto pouze štěňata, která se u nás dlouho neohřejí. 

Doufáme, že současnou situaci chápete. Ani pro nás není jednoduchá. Recept na řešení problému: kastrovat, kastrovat, kastrovat...

Zpět na výpis